هنر مربی پیشکسوت کانون در موزه میرزا رسول ماندگار می شود

0
اشتراک

هنر مربی پیشکسوت کانون در موزه میرزا رسول ماندگار می شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از برنا آذربایجان غربی، به همت و درخواست مربیان کانون شماره ۲ مهاباد، ایرج شجاعی معاون فرماندار، آرش شهابی رئیس اداره میراث فرهنگی، اساتید دانشگاه و جمعی از مربیان و اعضا کانون این شهرستان به دیدار نصرت حسینی مربی بازنشسته کانون و هنرمند پیشکسوت صنایع دستی رفتند.

در این دیدار معرفی نصرت حسینی به عنوان هنرمند صنایع دستی و یکی از زنان کارآفرین در برنامه تلویزیونی سیمای مهاباد و انتخاب برخی از آثار ایشان که معرف نمادها و الگوهای بومی محلی است و استفاده از آن‌ها در غرفه دایمی صنایع دستی در موزه مردم‌شناسی حمام میرزارسول و پیگیری مطالبات ایشان توسط معاون فرماندار مصوب و در دستور کار قرار گرفت.

معاون فرماندار شهرستان مهاباد در این دیدار صمیمی در زمینه فراهم کردن مقدمات سفر به مشهد مقدس این پیشکسوت کانونی قول مساعد داد.

تجلیل از خدمات این مربی پیشکسوت کانونی و اهداء لوح تقدیر از طرف معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مهاباد نیز بخشی را در این دیدار به خود اختصاص داد.

پایان بخش این مراسم قرائت قطعه ادبی توسط اعضا نوجوان کانون شماره ۲ مهاباد بود.

این دیدار با پیگیری شادی پاکزاد مربی فرهنگی کانون شماره ۲ مهاباد که خود از اعضا اسبق کانون بوده است ترتیب یافته بود.

نصرت حسینی متولد ۱۳۱۵ و ساکن مهاباد، مربی هنری دهه‌ 50، ۶۰ و ۷۰ و یکی از مربیان بازنشسته کانون و هنرمندان پیشکسوت صنایع دستی است که سال‌ها به عنوان استاد عمر خود را صرف آموزش رشته‌های مختلف اعم از گلیم و بافتنی‌های سنتی و قلاب و … کرده‌ است.

 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.