از بی تفاوتی تا بی عرضگی و انتقام و ننگی که می ماند

0
اشتراک

از بی تفاوتی تا بی عرضگی و انتقام و ننگی که می ماند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تبریز بیدار ، جامعه ما دچار یک بیماری خطرناک شده است که اگر درمان نشود می تواند کشنده باشد. این بیماری عبارت از بی مسئولیتی و فرار از مسئولیت های اجتماعی است که دامن مردم و مسئولین را توامان گرفته است. چه بسا به قاعده "الناس علی دین ملوکهم" ، چنین بیماری ای از دولتمردان به مردم منتقل شده باشد.

مشخصه این بیماری، بی تفاوتی است. مبتلایان به این درد، در مواجهه با مسائل دردناک اجتماعی به سادگی از کنارش می گذرند و رسیدگی به آن را به دیگران و در راسش به حاکمیت محول می کنند:
با مشاهده صحنه جان دادن یکی، دوربین به دست می گیرند و نجات حادثه دیده را به اورژانس می سپارند.

با دیدن عکس کارتن خواب ها، مرارت آنها را به بی عرضگی خودشان حواله می دهند و… . این مرض در میان گروه های سیاسی بغرنج تر و پیشرفته تر است.

آنچه که این چند روزه در ماجرای گورخواب ها رخ داد از این دسته است. یکی بهانه خوبی به دست آورده تا دولت فعلی را مشت و مال دهد و دیگری گورهای شهریار را علم کرده تا به شهردار تهران کنایه بزند و دیگری طعنه می زتد که اگر من و گروهم بر مسند قدرت بودیم، چنین نمی شد. در این میان، آنچه فراموش شده، کرامت به یغما رفته ی آن بی نوایی است که به چنین خفتی دچار شده است.

 اگر کمی صداقت و دلسوزی چاشنی این اظهارنظرها می شد، امروز خیلی از این آسیبهای اجتماعی ریشه کن شده بود.

صدور حواله رسیدگی از مردم به مسئولین و از مسئولین به یکدیگر ننگی است که در قیامت دامن خیلی ها و حتی نگارنده را خواهد گرفت چرا که این اظهار نظر در گرمای خانه نیز مصداقی از این بیماری است.

مسائلی از این قبیل، دردشناسی می خواهد و مسئولیت شناسی. در چنین حالتی نه مردم معطل دولت می مانند و نه دولت معطل مردم، گرچه گناه دولتمردان بی تفاوت، به مراتب سنگین تر از مردمان بی برگ و بار است.
 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.