بدهی ۵ میلیاردی ایرلاین‌ها به فرودگاه بندرعباس/ فعالیت ۱۳ فرودگاه در استان هرمزگان

0
اشتراک

بدهی ۵ میلیاردی ایرلاین‌ها به فرودگاه بندرعباس/ فعالیت ۱۳ فرودگاه در استان هرمزگان

بدهی 5 میلیاردی ایرلاین‌ها به فرودگاه بندرعباس/ فعالیت 13 فرودگاه در استان هرمزگانبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار اعزامی گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، به بندرعباس، محمود امانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: استان هرمزگان ۱۳ فرودگاه دارد که ۶ فرودگاه در اختیار شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران است و ۷ فرودگاه توسط ارتش، سپاه، مناطق آزاد و شرکت نفت اداره می‌شود.
وی در خصوص ساختار فرودگاه بندرعباس گفت: در حال حاضر قابلیت پذیرش هواپیماهای پهن پیکر همچون ۷۴۷ را داریم و از لحاظ پذیرش مسافر و هواپیماها ظرفیت‌های خوبی داریم و حتی پروازهای عبوری نیز برای سوختگیری از فرودگاه بندرعباس استفاده می‌کنند.
امانی افزود: در فرودگاه‌های استان هرمزگان روزانه ۱۰۰ تا ۱۱۰ پرواز انجام می‌شود و دو ترمینال فرودگاه بندرعباس در سال گذشته یک میلیون و صد هزار مسافر را پذیرش کردند و پیش بینی می‌شود این عدد در سال ۱۳۹۵ به یک میلیون و دویست و پنجاه هزار نفر برسد و قصد افزایش ۱۰ هزار متری ترمینال‌ها را داریم.
وی گفت: شرکت‌های هواپیمایی حدود ۵ میلیارد تومان به فرودگاه بندرعباس بدهی دارند و یکی دیگر از مشکلات مهم ما کمبود نیروی متخصص است چون در سال‌های گذشته خروجی نیروها با ورودی‌ها همخوانی نداشته و ۴۰ درصد در بخش تخصصی کمبود نیرو داریم.
امانی درباره پروژه‌های فرودگاه بندرعباس خاطرنشان کرد: پروژه افزایش مساحت اپرون فرودگاه به ۴۰ هزار متر مربع با هزینه ۸۰ میلیارد ریال، تغییر چیدمان ترمینال‌ها و نوسازی کانترها با هزینه ۲٫۵ میلیارد ریال، ساخت ترمینال بار با هزینه ۲ میلیارد ریال در این فرودگاه انجام شده است.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.