ورود شرکت های غیر تخصصی به حوزه دیالیز نگران کننده است

0
اشتراک

ورود شرکت های غیر تخصصی به حوزه دیالیز نگران کننده است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، همایون هاشمی، با اظهار نگرانی نسبت به ورود شرکت های غیرمتخصص به حوزه دیالیز، افزود: اگرچه ورود بخش خصوصی به حوزه سلامت برابر قانون را می توان اقدام مثبتی قلمداد کرد اما باید این روش را در مسیر درست قرار داد تا نتایج دلخواه به دست آید.

وی ادامه داد: اینکه نهادی تخصصی در قالب شرکت یا موسسه، یکی از فعالیت‌های مرتبط با تصدی‌گری دولت را در دست بگیرد می تواند سرمنشا خوبی برای پیشرفت و توسعه باشد اما اگر این تخصص لازم در شرکت های مذکور احراز نشده باشد باعث زیر سئوال رفتن خدماتی می شود که قرار است از سوی بخش خصوصی ارائه شود.

هاشمی با بیان اینکه حوزه دیالیز از بخش های مهم در حوزه سلامت به شمار می رود، تصریح کرد: برخی خبرها حاکی از آن است که شرکت های غیر متخصص قرار است این حوزه را در دست بگیرند در حالی که این اقدام به خدمات ارایه شده لطمه زیادی خواهد زد.

وی یادآور شد: واحدهای دیالیز هزینه های زیادی را به حوزه سلامت تحمیل می کند و اگر بخش خصوصی قرار است به این بخش ورود پیدا کند باید علاوه بر آنکه دارای تخصص کافی باشند لازم است مراقبت های لازم و مطالعات کافی جهت چنین واگذاری صورت گیرد.

هاشمی افزود: داشتن بنیه مالی و کادر پرسنل تخصصی از مواردی است که بخش خصوصی در صورت در دست گرفتن حوزه دیالیز باید از آن برخودار باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: متاسفانه امروزه شاهد افزایش بیماران دیالیزی هستیم که این می تواند زنگ هشدار جدی در حوزه سلامت به شمار رود لذا ضمن آنکه باید اقدامات پیشگیرانه ای برای جلوگیری از این بیماری مورد توجه قرار داد لازم است تا خدمات به گونه ای به این بیماران ارایه شود که هم بیماران به درستی از این خدمات بهره مند شده و هم فشار زیادی بر دوش وزارت بهداشت نباشد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.