بدون مطالعه به مسایل تربیتی ورود نکنیم

0
اشتراک

بدون مطالعه به مسایل تربیتی ورود نکنیم

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از چشمه لر،همایش اجتماعی شدن مبارزه با آسیب های اجتماعی با شرکت اقشار مختلف مردم بویژه جوانان در محل سالن صدف این شهرستان برگزار شد .   

       
 ولایت الله درویشی دکتری تخصصی روانشناسی و طب سنتی در این همایش  گفت: اگر فرزندانمان به دو پایه اساسی یعنی عزت نفس و اعتماد به نفس مجهز باشند مسایل زندگی و خانوادگی قابل حل خواهد بود. عزت نفس یعنی احترام به مادر و اعتماد به نفس یعنی احترام به پدر می باشد.  

 
وی افزود: دوستان ناباب  آدمی را بسوی گرفتاری می کشاند که باعث  از هم پاشیدن کانون گرم خانواده می شود. 

         
دکتر درویشی خاطر نشان کرد: والدین و متولیان دستگاههای فرهنگی مسئول رهایی جوانان  از بدترین شرایط به بهترین رفتار هستند و باید همواره مشاوره خوبی برای جوانان مملکت باشند.   
وی در ادامه تصریح کرد: در مسایل تربیتی و اجتماعی بدون تحقیق وارد شدن صحیح نیست و همه مصیبت های بشری از بیماری تا اعتیاد جهل از نادانی است و باید همواره در مسایل مربوط به خانواده و اجتماع آگاهی و مطالعه داشته باشیم .
درویشی افزود: بزرگترین ثروتی که پدر برای فرزندان می گذارد احترام به مادر است و باید این را بدانیم که سطح فکری فرزندانمان  از سطح فکری و فرهنگی مادر سرچشمه می گیرد .    

این استاد دانشگاه عواملی همچون بلوغ عقلی ، بلوغ عاطفی ، بلوغ ذهنی ، بلوغ اجتماعی و بلوغ معنوی و   توجه به  اهمیت ازدواج را مورد بحث و بررسی قرار داد.

 

 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.