نیروی انسانی کارآمد نیازی مهم تر از ساختمان و تجهیزات پزشکی در کشور است

0
اشتراک

نیروی انسانی کارآمد نیازی مهم تر از ساختمان و تجهیزات پزشکی در کشور است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا، سید حسن قاضی زاده هاشمی روز پنجشنبه در آئین افتتاح بیمارستان فوق تخصصی آیت ‌الله یثربی کاشان با انتقاد از کسانی که برای پزشکی در کشور حاشیه ایجاد می کنند ابراز کرد: این حرفه از شریف ترین شغل ها محسوب می شود چرا که دعای بیماران مهم ترین دستمزد برای پزشکان است.
به گفته وی هر چه مراقبت از بیمار بیشتر باشد اجر و دعای آن برای کادر درمانی بیشتر است.
وی ایران را کشوری حادثه خیز به ویژه از نظر وقوع حوادث طبیعی چون زلزله ذکر کرد و افزود: با وجود روند کنونی در نوسازی و بازسازی تخت های فرسوده بیمارستانی، این بازسازی ۵۰ سال طول می کشد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر این که راه نجات ما استفاده از مردم، سرمایه ها، عواطف، تعهدات و تعلقات مردم است افزود: ساخت بیمارستان و توسعه آن هنر نیست بلکه هنرمندی ما در پیشگری و کم بیمار شدن است.
به گفته وی راهکار اصلی در کاهش بیماری و جلوگیری از آن بهره گیری از نقش مردم، انجمن ها، خیران و سازمان های مردم نهاد در کمک به ارتقای دانش بهداشتی و فهم مردم در امر پیشگیری و جلوگیری از ابتلا به بیماری های اساسی است.
وزیر بهداشت گفت: دولت با همه دشواری ها و مشکلات در مسیر آرزوهایش که پیشرفت ایران، مجد و عظمت اسلام و تحقق آرمان های شهدا است حرکت می کند.
بیمارستان ۱۲۰ تختخوابی فوق تخصصی آیت‌ الله یثربی کاشان روز پنجشنبه با حضور دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد.
بیمارستان فوق تخصصی آیت الله یثربی با زیربنای ۱۱ هزار و ۳۳۳ مترمربع در زمینی به وسعت ۱۳ هزار و ۳۳۳ مترمربع در اراضی دانشگاه علوم پزشکی کاشان توسط موسسه عمران کاشان با اعتباری افزون بر ۱۳۰ میلیارد ریال احداث شده و توسط موسسه محب سلامت با اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال در حال تجهیز است.
آیت الله سید مهدی یثربی امام جمعه فقید کاشان بود که در سال ۱۳۸۵ دارفانی را وداع گفت.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز به منظور افتتاح بیمارستان آیت الله یثربی وارد کاشان شد و سپس کاشان را به مقصد شهرستان اردستان ترک خواهد کرد تا از طرح های بهداشتی آن شهرستان سرکشی به عمل آورد.
۷۴۰۸/۶۱۳۶ * خبرنگار: یوسف صائب * انتشار: محمد جهانگیریان

* لینک جستجو کانال ایرنا کاشان در تلگرام: irnakashan@
*ایمیل: kashan@irna.ir

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.