خبر وزیر دفاع از حضور هواپیمای رژیم صهیونیستی در ایران

0
اشتراک

خبر وزیر دفاع از حضور هواپیمای رژیم صهیونیستی در ایران

روز نو : خبرگزاری میزان در بخشی از اخبار مهم دفاعی امنیتی این هفته به سخنان وزیر دفاع اشاره کرده است. 
 
در ادامه مهمترین اخبار دفاعی این هفته اشاره شده است؛ 
 
سردار حسین دهقان وزیر دفاع گفت: در سال گذشته یکی از هواپیماهای بدون سرنشین رژیم صهیونیستی از آذربایجان آمد داخل خاک ایران در آن موقع ما تذکر دادیم که این کار، کار اسرائیلی هاست، اسرائیلی ها در بدنه اطلاعاتی آنها نفوذ پیدا کردند در آن موقع رئیس جمهور آذربایجان کمی برایش سخت بود بپذیرد چون من خودم رفتم با ایشان صحبت کردم. 
 
آمریکا قصد داشت پس از سوریه در فینال به ایران برسد 
 
سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه گفت: آمریکایی ها قصد داشتند پس از سوریه حرکتشان را به لبنان و عراق بسط دهند و در فینال به جمهوری اسلامی ایران برسند و نظام جدیدی را در خاورمیانه شکل دهند. 
 
توضیحات فرمانده قرارگاه پدافند خاتم الانبیاء(ص) درباره انهدام کوآد کوپتر در آسمان تهران 
 
امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در نشستی خبری که در قرارگاه پدافند هوایی شهید بوشهریان برگزار شد، به انهدام یک فروند کوآد کوپتر در آسمان تهران اشاره و خاطر نشان کرد: هر پرنده ای اعم از با سرنشین و بی سرنشین و صرف نظر از اینکه متعلق به کدام نقطه از دنیا است برای پرواز در فضای مقدس جمهوری اسلامی ایران باید مجوز داشته باشد و هیچ فرقی نمی کند که این پرنده متعلق به چه شرکت، سازمان یا چه کشوری است. 
 
وی با بیان اینکه این مجوز به معنای اطلاع پدافند هوایی از نوع پرواز خصوصیات پرواز و زمان و مکان آن است ادامه داد: روز جمعه شاهد بودیم که در شلوغ ترین نقطه کشور و شلوغ ترین نقطه تهران و در شلوغ ترین ساعت روز جمعه یک فروند کوآد کوپتر متعلق به یک گروه مستند ساز که دارای مجوز مستند سازی بود اما مجوز پرواز در اختیار نداشت، به منطقه ممنوعه نزدیک شد اما با هوشیاری همکاران عزیزمان در مجموعه تهران بزرگ این هواپیمای بدون سرنشین که دیدن آن در آسمان فوق العاده دشوار بود رهگیری و منهدم شد. 
 
امنیت «سوریه و عراق» امنیت ماست 
 
سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: دلیل حضور ما در سوریه و عراق این است که ما امنیت منطقه را امنیت خود می‌دانیم، پس چنانچه آشوب و بی ثباتی در منطقه بوجود آید امنیت دیگران را متاثر می‌کند. 
 
استفاده از تاکتیک‌های نوین عامل تعیین کننده در صحنه نبرد است 
 
امیر شاه صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش با تاکید بر اینکه تجهیزات و امکانات نظامی همیشه تعیین‌کننده نیستند، خاطرنشان کرد: روش‌های ابتکاری، استفاده از تاکتیک‌های نوین و باور فرد استفاده کننده از تجهیزات عامل اثر گذار و تعیین کننده در صحنه نبرد است. 
 
عملیات گسترده کشف و شناسایی الکترونیکی هوایی 
 
در رزمایش پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۷، انواع سامانه ها، ادوات و تجهیزات موشکی، توپخانه ای، راداری و شنود الکترونیکی قرارگاه پدافند هوایی در مواضع از پیش تعیین شده استقرار یافتند. 
 
ناتوانی کشورهای حاشیه خلیج فارس مقابل ایران شعار نیست 
 
امیر دریادار پیمان جعفری معاون هماهنگ‌کننده نیروی دریایی ارتش گفت: هیچ کدام از کشورهای حاشیه خلیج فارس توانایی مقابله با ایران را ندارند و این یک شعار نیست بلکه یک واقعیت است چراکه ایران اسلامی در حوزه تجهیزات به دستاوردهای مطلوبی رسیده است. 
 
همکاری کامل روسیه با ایران در ارائه آموزشهای مربوط به اس ۳۰۰ 
 
اسماعیل کوثری رئیس کمیته دفاعی مجلس نهم گفت: قبل از تحویل سامانه موشکی اس ۳۰۰ به ایران، روسیه در بحث ارائه آموزش های لازم برای استفاده و تعمیرات این سامانه دفاعی، به کامل ترین شکل ممکن با ما همکاری کرد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.