همایش ملی سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان مرکزی برگزار می‌شود

0
اشتراک

همایش ملی سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان مرکزی برگزار می‌شود

سید محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار کرد: با توجه به جایگاه خاص استان به لحاظ جغرافیایی، طبیعی و اجتماعی، باید گردشگری را در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به عنوان راهکاری مهم و یکی از پایه‌های این حرکت درچارچوب سیاست‌های ابلاغی دانست.

وی تصریح کرد: استان مرکزی به لحاظ جاذبه‌های جغرافیایی در مرکزی‌ترین منطقه کشور قرار دارد  که این مهم به جز امنیت راه‌های مواصلاتی، دسترسی آسان و امکانات رفاهی و اقامتی در شرایط ایده آلی قرار دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی ادامه داد: از سوی دیگر به لحاظ طبیعی با توجه به قرارگیری این خطه در دامنه زاگرس از یک سو و دشت میقان ازسوی دیگر ساختارهای  اقلیمی خاصی به وجود آمده که درکمتر استانی قابل دسترسی است.

  حسینی افزود:  به لحاظ اجتماعی و جایگاه سیاسی نیز این استان زادگاه بزرگانی چون امام خمینی(ره) و امیر کبیر فراهانی است  که این مهم به غیراز شخصیت اجتماعی ایشان یک برند بین المللی برای استان محسوب می‌شود که درجای خود بی نظیراست.

وی گفت: از آنجایی که ظرفیت‌های ناب استان خاستگاه بسیاری از خواسته‌های گردشگران امروزه است، باید سرمایه گذاری را به عنوان اصلی اساسی مدنظرداشت که دراین راستا، معرفی پکیج‌های سرمایه گذاری و معرفی پتانسیل‌های موجود از برنامه‌های مورد نظر این اداره دراستان است؛ به همین علت همایش ملی سرمایه گذاری گردشگری استان را برگزارخواهیم کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی باتأکید برجایگاه روستا درگردشگری و جاذبه‌های مدنظرگردشگران امروز اظهار داشت: شرایط جغرافیایی استان باعث شده که روستاهایی با ساختارها و کالبدهای کاملا متفاوت، درکم‌ترین فاصله از یکدیگر قرار گیرند که این موهبت، شرایط ایده‌آلی را برای گردشگران به وجود می‌آورد، در همین راستا برای رفع و پیگیری مشکلات ۶ اقامتگاه بوم گردی درروستای خان آباد شهرستان خمین، برنامه‌ها اجرا و دستورات لازم ابلاغ خواهد شد.

حسینی افزود: طبق برنامه‌های دولت تدبیر و امید، این اداره در استان مکلف بوده در سال جاری ۳۲۰ شغل را درحوزه گردشگری ایجاد کند که این هدف گذاری با ۱۲ درصد کار مضاعف به ۳۶۰ شغل رسیده، همچنین از ۳۰۰ شغل مورد نظر دولت درحوزه صنایع دستی نیز،  به تولید ۳۱۰ شغل دسترسی پیدا کرده‌ایم، اما با توجه به رسالت اجتماعی این اداره همچنان به دنبال افزایش تولید شغل و بهره وری خواهیم بود، پیش بینی ما این است که با پیاده سازی این دست برنامه ها بتوانیم زمینه‌‌های اشتغالی جدیدی را فراهم کنیم.

وی اظهار داشت: ظرفیت‌های جدید هتلینگ و تدوین بسته‌های حمایتی از ۲ روستای آهو و هزاوه نیز در دست شناسایی است تا با اجرای این دست برنامه‌ها، گام‌های عملی را در راستای پیاده سازی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برداشته باشیم.

مدیرکل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی افزود: جذب گردشگر به غیر از آورده‌های اقتصادی در چارچوب برنامه‌های مدنظر، پویایی اقتصاد خرد و کلان در بخش صنایع دستی و سوغات را نیز به همراه دارد، از این رو این مهم دربخش روستایی و شهری باید مدنظر قرار گیرد؛ تنظیم و امضای تفاهم نامه مشترک فی ما بین مدیرکل امورروستایی، جهادکشاورزی و میراث فرهنگی نیزدرهمین مسیر اجرایی خواهد شد.

حسینی تأکیدکرد: اجرای کامل این برنامه‌ها درچارچوب اقتصاد مقاومتی به همکاری تمامی دستگاه‌ها بخصوص فرمانداران، بخشداران و شهرداران نیازمند است تا با همپوشانی کامل بتوان به افق‌های این برنامه دست یافت.

وی گفت: واگذاری ۱۴ کمپینگ روستایی و جاذبه‌های گردشگری و تاریخی از دیگر برنامه‌هایی است که با معرفی ظرفیت‌ها و پویابخشی اقتصاد، نه تنها سیاست‌های ابلاغی را نهایی می‌کند بلکه برنشاط اقتصادی و اجتماعی نیز تأثیر می‌گذارد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.