تفاهم نامه ایجاد موزه ملی علوم و فناوری در اردبیل امضا شد

0
اشتراک

تفاهم نامه ایجاد موزه ملی علوم و فناوری در اردبیل امضا شد

رییس دانشگاه محقق اردبیلی روز چهارشنبه در مراسم انعقاد این تفاهم نامه گفت: برنامه ریزی برای ساخت یک شعبه در شان استان اردبیل و توسعه و ساماندهی ساختار مناسب برای ارائه خدمات موزه به بازدیدکنندگان در اولویت خواهد بود.
دکتر گودرز صادقی با تاکید به ارائه خدمات آموزشی در زمینه های علم و فناوری به صورت حضوری ، نرم افزاری و مجازی به علاقه مندان افزود: با راه اندازی شعبه اردبیل موزه ملی علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران آرشیو علمی و فناوری برای سازمان ها ، موسسه ها و مشترکان شعبه ایجاد شده و توسعه خواهد یافت.
وی از ایجاد و توسعه آرشیو علمی و فنی شعبه برای استفاده پژوهشگران، دانشجویان، دانش آموزان و شهروندان خبر داد و گفت : همکاری و کمک به ساماندهی خانه های علم و فناوری و انتشار نشریات ، کتب و نرم افزارهای علمی و فنی مرتبط از امور مربوط به شعبه خواهد بود.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی هم از ساماندهی تحقیقات، شبیه سازی و تدوین اطلاعات در مورد اشیای قابل نگهداری در موزه و بازسازی سیر تحولات در فرآیندهای تکامل علوم و فناوری توسط پژوهشگران، صنعتگران و هنرمندان کشوری با راه اندازی شعبه اردبیل موزه ملی علوم و فناوری خبر داد.
دکتر محمد نریمانی اظهار کرد: ساماندهی مناسب برای برگزاری نمایشگاه ها، کارگاه های آموزشی، سخنرانی های علمی و فنی، توسعه گالری ها و ارائه خدمات تخصصی با استفاده از روش ها و ابزارهای فنی پیشرفته حقیقی و مجازی نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.
وی از ساختارسازی و ایجاد تسهیلات لازم برای مطالعه و شناسایی امکانات و ایجاد یک بازار فناوری (فن بازار) پویا و گسترش ابعاد آن در سطح استانی در آینده نزدیک خبر داد.
به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا از روابط عمومی دانشگاه محقق اردبیلی ، رییس موزه ملی علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران هم گفت: از اهداف این تفاهم نامه خارج کردن تمرکز امکانات از مرکز کشور و برخورداری استان ها از پشتیبانی فنی و علمی موزه و همچنین ایجاد پلی بین روابط بین المللی موزه ای این موزه و دانشگاه ها است.
دکتر سیف الله جلیلی افزود: حضور مهمانان خارجی از موزه های علوم برجسته دنیا در همایش‌ های این موزه و ارتباط نزدیک مخاطبان با تجربیات جهانی از مسائل مهم در موزه ملی علوم و فناوری است.
وی با بیان اینکه سرمایه گذاری در بخش روش های نوین آموزشی و پژوهشی برای نسل های کودک و جوانان در کشورهای پیشرفته امری رایج و اثرگذار است اظهار کرد: حدود ۹۲ درصد آموزش دانش روز و خلاقیت به نسل های جدید خارج از روش های رایج آموزشی در مدارس و دانشگاه ها است.
جلیلی افزود: در چنین شرایطی خلاقیت دانش آموزان و دانشجویان بارور و شکوفا شده و استعدادیابی نیز انجام می شود و فرد در زمان فارغ التحصیلی کمتر با مشکلات اشتغال مواجه می شود و در رشته و کاری هم که با علاقه و آگاهانه و بر اساس استعداد درونی خودش انتخاب کرده موفق بوده و فردی خلاق و خوش فکر و اثرگذار می شود.
محمد انوار رییس موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی هم گفت: با امضای این تفاهم نامه ، همکاری های موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی و موزه ملی علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران بیش از پیش افزایش خواهد یافت.
وی با اشاره به میزبانی موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی از یازدهمین نمایشگاه سیار موزه علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران در سال گذشته افزود: در این نمایشگاه طی مدت برگزاری، دانشگاه محقق اردبیلی میزبان بیش از چهار هزار بازدید کننده بود.
انوار با بیان اینکه با ایجاد شعبه استانی موزه ملی علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران در اردبیل، ساختار مناسب برای توسعه ارتباطات با مراکز علمی، فنی و موزه های داخلی و خارجی ایجاد خواهد شد، تصریح کرد: ساماندهی و ساختارسازی برای جذب و آموزش جوانان داوطلب برای همکاری در شعبه نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.
او از ایجاد و بکارگیری نظام ها و روش های مناسب برای اداره امور جذب کمک های مالی و اشیا و همچنین امور درآمدی و سرمایه گذاری بخش خصوصی با راه اندازی شعبه خبر داد و گفت: فضاهای لازم و تسهیلات مناسب برای جلب و جذب کودکان و نوجوانان برای بازدید و یادگیری در شعبه نیز فراهم خواهد شد.
دانشگاه محقق اردبیلی از سال ۱۳۵۷ راه اندازی شده و اکنون بیش از ۱۱ هزار دانشجو در ۱۱ دانشکده آن مشغول به تحصیل می باشند.
خبرنگار: گیتی طالبی ** انتشار دهنده:عارف شیرزاد
۶۰۱۸/ ۱۲۵۷

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.