اختصاص تسهیلات کم‌بهره برای اشتغالزایی ‌معتادان بهبود یافته در در استان مرکزی‌

0
اشتراک

اختصاص تسهیلات کم‌بهره برای اشتغالزایی ‌معتادان بهبود یافته در در استان مرکزی‌

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از اراک، شکراله حسن‌بیگی ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که با معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر وجمعی مسئولان و کارشناسان فرهنگی برگزار شد با بیان اینکه بحث مبارزه با مواد مخدر از و به طور خاص مواد مخدر شیمیایی یک مسئله جهانی است اظهار داشت: امروزه موادمخدر و اعتیاد یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها در سطح جهانی بوده که دولتها برای مقابله با آن سالیانه هزینه‌های بسیاری را پرداخت می‌کنند.

وی افزود: استان مرکزی بارانداز مواد مخدر نیست و در مبارزه با تولید شیشه که در فرآیندی آسان تهیه می‌شود برخورد مناسب و پیشگیرانه ای داشته ایم..

حسن‌بیگی تصریح کرد: لازم است بدون پرداخت هزینه‌های هنگفت، مقابله و مبارزه با مواد مخدر را به یک بحث اجتماعی نهادینه شده در جامعه تبدیل کنیم و با سرمایه‌گذاری و به کارگیری روش‌های جدید از جمله روش‌های هنری مانند تهیه فیلم‌های کوتاه این مقابله و مبارزه را در سطح گسترده‌تری ارتقا دهیم تا جلوی هزینه‌های گزاف گرفته شود.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار مرکزی با اشاره به ضرورت فرهنگسازی و اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر و شروع هم‌زمانی آن از دوره پیش دبستانی و در مراکز فنی حرفه‌ای گفت: سیاست مبارزه با مواد مخدر را اجتماعی کنیم و از ظرفیت‌های روحانیت و ائمه و مساجد استفاده کنیم  و همه دست یاری به سوی شورای هماهنگی دراز کنند.

حسن‌بیگی تصریح کرد: میرزای شیرازی در جریان مسئله تحریم تنباکو این ماده مخدر را حرام اعلام کرد و استعمال آن را به منزله مبارزه با امام زمان(عج) دانست، امروز مقام معظم رهبری به عنوان ولی فقیه و ولی امرمسلمین تاکیدات بسیاری در خصوص کاهش آسیب های اجتماعی از جمله طلاق و اعتیاد داشته اند و همانطور که در دوران قبل از انقلاب اسلامی مردم به ندای مرجعیت لبیک گفتند، امروز مردم و مسئولان باید در مسیر تحقق مطالبات و منویات مقام معظم رهبری با جدیت تلاش کنند تا شاهد کاهش و ازبین بردن اسیب‌های اجتماعی در جامعه باشیم.

وی خاطرنشان کرد: مشارکت خانواده‌ها و سازمان‌های مردم نهاد از جمله بخش غیر دولتی هستند که سند فعالیت این بخش‌های مهم و غیردولتی نیز تنظیم شده است.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار مرکزی  با اشاره به اینکه صندوق حمایت از اشتغال معتادان در استان در حال پیگیری است گفت: انتظار داریم پیگیری صندوق حمایت از اشتغال معتادان مورد توجه جدی قرار گرفته شود و از ظرفیت‌های خیرین که تمایل دارند برای حمایت از این بخش ورود کنند استفاده کنیم، خیران در راه‌اندازی این صندوق نقش موثری دارند و باید در این راستا گام‌های بلندی بردارند.

وی افزود: افراد معتادی که در مراکز بازپروری تحت درمان قرار می‌گیرند یا معتادان بهبودیافته برای اشتغال و وام گرفتن در شرایط سختی قرار دارند که  با فعال شدن صندوق حمایت از اشتغال معتادان و حمایت سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

حسن‌بیگی خاطر‌نشان کرد: به منظور صیانت و مراقبت از زندانیان آزاد شده مصوب کرده‌ایم که اگر هر کارفرمایی برای تعدادی از این دسته از بهبود یافته‌گان آزاد شده از زندان‌ها ایجاد اشتغال کند مبلغ ۱۰ میلیون تومان با بازپرداخت ۴ درصد وام تعلق ‌گیرد.

وی افزود: مقرر کرده‌ایم به ازای هر کدام از این معتادان بهبود یافته که به شغلی مشغول می‌شوند، صندق مهر امید به عنوان عامل این ستاد در شرایط پرداخت وام سخت‌گیری نکند.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار مرکزی با اشاره به اینکه آسیب‌دیدگان اجتماعی هم مثل بقیه افراد عادی جامعه می‌توانند کارهای تولیدی انجام دهند گفت: ۹۲درصد از این تسهیلاتی که به بهبود یافتگان آزاد شده از زندان‌ها اختصاص یافته بود به صندوق حمایت از اشتغال معتادان در استان برگشته است.

حسن‌بیگی ادامه داد: استان مرکزی نخستین استانی است که خانه سازمان‌های مردم نهاد در آن شکل گرفته و شبکه‌های زیادی در این استان تاکنون تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه زمانی را به طور ویژه به اقدامات پیرامون مبارزه با مواد مخدر به عنوان دغدغه‌های اصلی مسئولان اختصاص داده و بر اجرای آن پیگیری‌های مستمر انجام شود بیان کرد: در جلسات برگزار شده با محوریت نظارت بر بهبود یافتگان اعلام شد که ۷۰۰ نفر از این بهبود یافتگان نمایشگاهی با ارائه دستاوردهای خود در صنعت مبل و فرش و غیره با کیفیت بالا در سطح استان برگزار کردند.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار مرکزی با اشاره به اینکه همایشی با محوریت معرفی مواد مخدر و روان‌گردان با موفقیت انجام شد افزود: در جلسات متعددی که با مسئولان شورای هماهنگی و کمیته‌ها برگزار شد در معرفی و شناسایی مواد مخدر صنعتی و شیمیایی موفق بوده‌ایم.

حسن‌بیگی خاطر‌نشان کرد: از هنرمند فرهیخته وپیشکسوت کشور "اکبر عبدی" به عنوان نخستین سفیر فرهنگی در راستای مبارزه با مواد مخدر تجلیل به عمل می‌آید.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.