زنده‌گیری سگ‌های ولگرد از مرز بین‌المللی شلمچه آغاز شود

0
اشتراک

زنده‌گیری سگ‌های ولگرد از مرز بین‌المللی شلمچه آغاز شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار ایسنا، ولی‌اله حیاتی در دومین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی جنوب غرب خوزستان اظهار کرد: باید برنامه یکسانی برای  شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان تدوین شود و در مرحله اول در شورای سلامت شهرستان‌ها و مرحله بعد از آن نیز در کارگروه سلامت و امنیت غذایی جنوب غرب خوزستان بررسی و تصویب شوند.

وی  ادامه داد: مشکلات بهداشت و سلامت شهرستان‌ها با دو راه حل  بلندمدت و کوتاه‌مدت حل می‌شوند که برخی از این مشکلات با اعمال مدیریت میان دستگاه‌ها قابل حل است و همه  دستگاه‌ها باید  با هم هماهنگ شده و نسبت به رفع آنها اقدام کنند.

معاون استاندار خوزستان گفت: لازم است روسای شبکه‌های بهداشت و درمان و ادارات دامپزشکی شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان خصوصا شهرهای آبادان و خرمشهر که در مجاورت و همسایگی بسیار نزدیک یکدیگر هستند، فعالیت‌هایشان را با یکدیگر هماهنگ کنند.

وی از دستگاه‌های اجرایی سه شهرستان نیز خواست برنامه‌های خود را تدوین کنند و آن را در شورای سلامت و امنیت غذایی منطقه جنوب غرب استان ارایه دهند.

حیاتی افزود: از اقدامات مهم دولت تدبیر و امید در حوزه سلامت قرار گرفتن ۱۱ میلیون نفر زیر چتر بیمه و احداث مراکز درمانی همچون بیمارستان ۲۲۰ تخت خوابی شهید موسوی خرمشهر بوده است.

معاون استاندار خوزستان گفت‌: در ایام اربعین مرز شلمچه بهترین مرز ورود و خروج زائرین بوده است. هچنین عملکرد دانشکده علوم پزشکی و مجموعه بهداشت و درمان مستقر در مرز بین المللی شلمچه خوب و مثبت بود و هیچ‌گونه مشکل و انتقال بیماری خطرناک در حوزه بهداشت و سلامت در این مرز وجود نداشت.

فرماندار ویژه خرمشهر در خصوص زنده‌گیری سگ‌های ولگرد اظهار کرد: دستورالعمل‌هایی در خصوص تهیه محل زنده‌گیری سگ‌های ولگرد تدوین شده و در اختیار شهرستان‌ها قرار گرفته که لازم است با توجه به دشواری آن در ابتدای کار طبق مدیریت شهرداری‌ها عمل شود.

وی ادامه داد: این کار باید از ورودی‌های شهرها آغاز و تا مراکز شهرها ادامه یابد. خصوصا این کار باید از مرز بین‌المللی شلمچه که محل ورود گردشگران خارجی به کشور است، آغاز شود.

حیاتی گفت: با توجه به زمان‌بر بودن کار فراهم‌سازی مقدمات زنده‌گیری سگ‌ها و بحرانی بودن شرایط، باید به صورت همزمان کار اتلاف سگ‌های ولگرد نیز انجام شود.

فرماندار ویژه خرمشهر با اشاره به آغاز فصل حضور گردشگران و راهیان نور در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر اظهار کرد: سال گذشته حدود چهار میلیون نفر از این دوشهر بازدید کردند. همچنین این فصل، فصل گردشگری در منطقه آزاد اروند است. در این شرایط باید بر رستوران‌ها و مکان‌های طبخ غذا نظارت ویژه و مستمر بهداشتی صورت پذیرد و شرایط بهداشتی و نوع غذاها کنترل شود.

انتهای پیام

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.