جناح چپ و راست لاریجانی پزشک هستند و به نفع خودشان رای دادند! / چاقو دسته خود را نمی‎برد

0
اشتراک

جناح چپ و راست لاریجانی پزشک هستند و به نفع خودشان رای دادند! / چاقو دسته خود را نمی‎برد

«نادر قاضی پور» یک از معترضان به مصوبه دیروز مجلس در گفتگو با جام جم آنلاین گفت: تاکنون اسناد پزشکان از سوی طرح سلامت وزارت رفاه بررسی و سپس پول به آنها پرداخت می‎شد ولی از این به بعد همه چیز در اختیار خود پزشک قرار می گیرد.

وی با اشاره بر این ضرب المثل که چاقو دسته خود را نمی‎برد تصریح کرد: شما تاکنون مشاهده نکرده‎اید که در پرونده‎های نظام پزشکی یک پزشک محکوم شود و همیشه پرستاران بدبخت با محکومیت روبه رو شده اند.

قاضی پور با تأکید بر بوجود آمدن مشکلات عدیده پس از انتقال طرح بیمه سلامت به وزارتخانه متبوع، پیرامون چگونگی تصویب این طرح خاطر نشان کرد: آقای لاریجانی عزیز هیچ ماده الحاقیه ای را در مورد این طرح نپذیرفت.

وی در ادامه افزود: از آنجایی که جناح راست و چپ ایشان و همچنین افراد مقابل و پشت سر وی پزشک بوده(در صحن مجلس) و برخی از آنها سهامدار بیمارستانهای خصوصی هستند؛ نهایتا به نفع خودشان رأی دادند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن ضمن اشاره بر رأی نیاوردن طرح تجمیعی تاجگردون دیگر نماینده حاضر در یادآور شد: طرح آقای رنجبر زاده با اندکی تفاوت ولی متنی یکسان مطرح شد و بدون اینکه اجازه اظهار نظر به موافقان و مخالفان داده شود با ۵۲ درصد آرا متاسفانه تصویب شد.

وی در خصوص طرح تاج گردون رییس کمیسیون برنامه بودجه مجلس که مورد دفاع آقای پزشکیان هم قرار گرفت خاطر نشان کرد: تجمیع بیمه‎ها مد نظر ایشان بود بدین معنا که با این طرح پول کارگران و بازنشستگان مستقیم به جیب پزشکان برود.

قاضی پور با مردمی خواندن نهاد تامین اجتماعی ابراز داشت: دولت شرعا و قانونا” نمی تواند به آن دست درازی کند.

این نماینده معترض از نامه اخیر وزیر بهداشت به رییس جمهور گلایه کرد و گفت: ایشان درخواست واریز نه بیست وهفتم( سهم درمان کارگران تامین اجتماعی) به وزارتخانه کردند که این امر طبق قانون دیوان محاسبات با مخالفت وزیر اقتصاد مواجه شد.

وی از بدهی ۱۵۰ هزار میلیارد تومانی دولت به تامین اجتماعی خبر داد و اضافه کرد: با بالا بردن تعرفه‎ها توسط قاضی زاده وزیر بهداشت، تامین اجتماعی با بدهی ۷ هزار میلیاردی روبه رو شده که پی آن مجبور به دریافت گشته است.

قاضی زاده خاطر نشان کرد: دولت می توانست بخشی از بدهی خود را با تامین اجتماعی تهاتر کند ولی نکرد و امروز با افزایش تعرفه‎ها هزینه درمانی این سازمان به رقمی بالغ بر ۸هزار میلیارد رسیده و این گونه تعبیر می شود که پول کارگران به جیب متخصصین رفته است.

گفتگو: محمدرضا شجاعیان

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.