راه‌اندازی مجمع خیران برای توسعه مشارکت مردمی در مازندران

0
اشتراک

راه‌اندازی مجمع خیران برای توسعه مشارکت مردمی در مازندران

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان بابلسر، علیرضا یونسی بعد از ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی کارشناسان شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان‌های مازندران در این شهرستان، اظهار کرد: دولت در حوزه افزایش سرمایه‌های اجتماعی، تأمین حفظ سلامت، بیمه کردن افراد و پرداختن به آسیب‌های اجتماعی تلاش زیادی کردند.

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های مهم رهبر پرداختن به پنج مؤلفه طلاق، اعتیاد، جلوگیری از محلات آلوده، مناطق حاشیه‌نشین و مبارزه با فساد بود، تصریح کرد: دولت در سراسر کشور تلاش‌های زیادی در این زمینه انجام داد و هزینه زیادی را متحمل شد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با بیان اینکه نتیجه کار فرهنگی در درازمدت مشخص می‌شود، افزود: اقدامات فرهنگی سبب کاهش آمار طلاق نسبت به مدت مشابه سال قبل در سطح استان شده است.

این مسؤول با اشاره به اینکه براساس مؤلفات هشت‌گانه امروز هیچ محل آلوده‌ای در استان وجود ندارد، ادامه داد: ۵۳ هزار معتاد در استان شناسنامه‌دار شدند و زیرپوشش قرار گرفتند

یونسی با بیان اینکه دولت هزاران میلیارد تومان برای ساماندهی معتادان سطح کشور هزینه کرده است، اظهار کرد: این نشان از تعهد دولت به سلامت مردم دارد.

وی با بیان اینکه حتی یک کمپ غیرمجاز در مازندران وجود ندارد، ادامه داد: برای مقابله با تهیه و توزیع مواد مخدر اقدامات زیادی انجام شد و در زمینه جمع‌آوری خرده‌فروشان کارهای ارزشمند صورت گرفت.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با بیان اینکه متولی امور مردم هستیم و باید برنامه‌ریزی کنیم تا مردم با مشکل مواجه نشوند، خاطرنشان کرد: یکی از اقداماتی که باید در این زمینه انجام شود، اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر است.

یونسی با بیان اینکه مسجدمحوری در شهرستان، شهر، بخش و روستاها جزء ضرورت اصلی اجتماعی کردن است، تصریح کرد: یکی از آسیب‌های مهم امروز جهان بحث مقابله با ایدز است، مازندران برنامه خوبی در مقابله و مبارزه با بیماری ایدز دارد.

وی ادامه داد: معتادان از جمله کسانی هستند که به این بیماری مبتلا هستند و میزان درصد ایدزی پنهان در سراسر کشور قابل توجه بوده که در صورت مراجعه زودهنگام تا پایان عمر قابل حل است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران در پایان با تأکید بر اینکه به اشتغال معتادان باید پرداخته شود، گفت: تا پایان سال تمام شهرستان‌ها مجمع خیران را برای توسعه مشارکت مردمی راه‌اندازی کنند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.