بلاتکلیفی ساخت هتل شاپوری در خرم‌آباد/تعطیلی ۳ ساله هتلی که داد استاندار را درآورد

0
اشتراک

بلاتکلیفی ساخت هتل شاپوری در خرم‌آباد/تعطیلی ۳ ساله هتلی که داد استاندار را درآورد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان امروز به ریاست استاندار لرستان و با حضور برخی از مسئولان استان با محوریت احیاء ظرفیت‌های راکد استان تشکیل شد و در این جلسه وضعیت ساخت هتل شاپوری خرم‌آباد به عنوان یکی از ظرفیت‌های گردشگری استان که سه سال از توقف کار آن می‌گذرد نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

هوشنگ بازوند استاندار لرستان به لزوم تعیین تکلیف ساخت هتل شاپوری در خرم‌آباد تأکید کرد و اظهار داشت: نماینده بانک ملت استان طی نامه‌ای تهدید مالک قبلی هتل شاپورخواست را به دادستان منتقل کند تا در این راستا اقدامات قانونی انجام شود.

وی خطاب به نماینده بانک ملت افزود: در صورتی که بنیاد مستضعفان هتل شاپورخواست را خریداری نکند چگونه آن را تعیین تکلیف می‌کنید؟ چرا باید اینگونه باشد که بانک ملت در جاهای دیگر مانند شمال و کیش هتل بسازد اما حاضر نیست در لرستان هتل‌سازی کند؟

استاندار لرستان عنوان کرد: سه سال از تعطیلی هتل شاپورخواست خرم‌آباد می‌گذرد و ما طی این مدت داد می‌زنیم این هتل را راه‌اندازی کنیددر حالی که هنوز هیچ کاری در این زمینه انجام نگرفته و جای سوال است که اگر این هتل ملک شخصی رئیس بانک ملت بود آیا آن را به حال خود رها می‌کرد؟

هتل شاپور خواست ظرفیتی برای گردشگری لرستان

وی تصریح کرد: انتظار داریم مدیران بانک‌ها نسبت به احیا ظرفیت‌های راکد احساس مسئولیت داشته باشند زیرا هتل شاپورخواست ظرفیت خوبی برای گردشگری لرستان است.

بازوند گفت: حیف است که اینگونه ظرفیت‌ها رها شوند پس درصورتی‌که اراده‌ای در راستای احیا مجدد آن وجود ندارد پیشنهاد می‌شود آن را به سرمایه‌گذار قبلی خود واگذار کنند.

وی با تأکید بر اینکه بانک ملت به هر نحوی که شده بایدنسبت به تعیین تکلیف هتل شاپورخواست اقدام کنند، اظهارداشت: بانک ملت حتی اگر شده آن را تخریب کرده و به کشاورزان واگذار کند تا در آن به کشاورزی بپردازند بهتر از این است که بدون استفاده باقی بماند.

استاندار لرستان افزود: از ابتدا هتل شاپور خواست از سوی ما به هلدینگ گردشگری تامین اجتماعی واگذار شد و این هلدینگ قرار بود با قیمت پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آن را خریداری کند ولی بانک ملت حاضر به فروش آن به این قیمت نبود درحالی‌که اگر هتل شاپورخواست به همان قیمت به تأمین اجتماعی فروخته می‌شد تا به حال نیز احیا شده بود که متأسفانه بانک نمی‌خواهد آن را بفروشد و می‌گوید متضرر می‌شوم که باید گفت بانک ملت حاضر است خود ضرر نکرده ولی عین خیالش نیست که مردم خرم آباد از نبود این پروژه ضرر کنند.

لزوم تعیین تکلیف هتل شاپور خواست خرم‌آباد

غلامرضا سلیمانی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان نیز در رابطه با تعیین و تکلیف هتل شاپورخواست خرم‌آباد گفت: در راستای تعیین تکلیف هتل شاپورخواست به امضا استاندار لرستان، نامه‌ای به معاون اجرایی رئیس جمهور فرستاده شد که در آن خواستار تعیین تکلیف این هتل شده‌ایم.

وی تصریح کرد: رئیس شعبه‌های بانک ملت استان لرستان منکر هتل‌سازی این بانک در استان‌های دیگر بوده و گفته که بانک ملت در هیچ جای کشور هتل ندارد.

علی هادی چگنی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی لرستان نیز در این زمینه گفت: هتل شاپورخواست تا چند سال دیگر مستهلک می‌شود در صورتی‌که به سرمایه‌گذاری واگذار نشود دیگر کسی آن را قبول نمی‌کند.

عدم تعیین تکلیف هتل ساخت هتل شاپوری توسط بانک ملت

وی اظهار داشت: مسئولان بانک ملت حاضر نیستند برای تعیین تکلیف این هتل وقت بگذارند بنابراین طی جلسه‌ای با رئیس شعبه‌های بانک ملت استان وقتی را در راستای واگذاری هتل شاپورخواست تعیین می‌کنیم ولی در صورتی‌که طی این مدت هتل شاپورخواست واگذار نشود با معاون اول رئیس جمهور در این زمینه مکاتبه انجام می‌دهیم.

هادی چگنی عنوان کرد: چندسال است که شورای نظارت استان و استاندار لرستان درگیر این قضیه بوده و این در حالیست که هنور این هتل احیا نشده است.

جوزی دلفان نماینده بانک ملت لرستان نیز بیان کرد: جهت راه‌اندازی هتل شاپورخواست خرم‌آباد بنیاد مستضعفان مراجعه کرده و توافقاتی در این زمینه با این هلدینگ سرمایه‌گذرای انجام گرفته است.

وی گفت: براساس تعهدی که با بنیاد مستضعفان در راستای فروش هتل شاپورخواست صورت گرفته قرار است ۵۰ درصد این سرمایه به صورت نقد و ۵۰ درصد دیگر به صورت اقساط پرداخت شود.

نماینده بانک ملت تصریح کرد: گویا مالک قبلی هتل شاپورخواست سرمایه‌گذار جدید را تهدید کرده و همین امر سبب شده بنیاد مستضعفان برای احیاء این هتل پا پس بکشد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.