دختران والیبالیست ایران در اوج آمادگی به قهرمانی آسیا می‌روند

0
اشتراک

دختران والیبالیست ایران در اوج آمادگی به قهرمانی آسیا می‌روند

مهسا آراسته امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، اظهار کرد: خوشبختانه شرایط بسیار خوبی در اردوی آماده‌سازی تیم ملی در کشور اسلوونی داریم و با توجه به شرایط، امکانات مناسب و همچنین بازی‌های تدارکاتی مفید، قطعا آمادگی تیم ملی نسبت به قبل افزایش چشمگیری خواهد داشت.

وی ادامه داد: اردوی آماده‌سازی تیم ملی والیبال دختران نوجوان ایران از روز ششم دی‌ماه در کشور اسلوونی آغاز شده و ما تا شانزدهم دی‌ماه در این کشور خواهیم بود تا علاوه بر تمرین، در چند بازی تدارکاتی نیز میزان آمادگی ملی‌پوشان را برابر رقبای خارجی ارزیابی کنیم.

مربی قمی تیم ملی والیبال دختران نوجوان کشورمان افزود: تیم ملی والیبال نوجوانان دختر برای حضور موفق و آماده در مسابقات ۲۰۱۷ قهرمانی آسیا، چهار اردوی آماده‌سازی خواهد داشت و اردوی فعلی در اسلوونی در واقع دومین مرحله آماده‌سازی تیم ملی محسوب می‌شود.

وی ابراز کرد: ما امسال یازدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان دختر زیر ۱۸ سال آسیا را ‌پیش‌رو داریم و این دوره از باز‌ی‌ها ۱۴ تا ۲۲ اسفند ماه سال جاری با حضور تیم‌هایی از کشورهای مختلف به میزبانی شهر چونگ کینگ کشور چین برگزار خواهد شد.

آراسته راجع به نحوه گزینش ملی‌پوشان برای این رقابت‌ها، تصریح کرد: انتخاب بازیکنان تیم ملی نوجوانان دختر برای حضور در رقابت‌های آسیایی در دو مرحله صورت گرفت، ‌در حالی که مرحله نخست از اواخر به مدت حدود یک ماه با حضور ۱۷۳ بازیکن در پنج گروه انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین مرحله دوم اردوی انتخابی تیم ملی والیبال نوجوانان از اواخر آبان با دعوت از ۶۲ بازیکن برتر مرحله نخست، آغاز شد و اول دی ماه به پایان رسید تا از بین آنها با نظر مایدا چیچیچ سرمربی تیم ملی تعداد ۱۶ بازیکن گزینش شده و در اردوی نخست آماده سازی حضور یابند.

مربی قمی تیم ملی والیبال دختران ابراز کرد: نخستین مرحله اردوی تیم ملی از بیست و سوم آذرماه شکل گرفت و اردوی دوم نیز همین اردوی تشکیل شده در کشور اسلوونی است که به مدت ۱۲ روز برگزار خواهد شد و هم تمرین و هم بازی تدارکاتی در آن پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه تیم ملی تا هنگام حضور در پیکارهای ۲۰۱۷ قهرمانی آسیا دو اردوی دیگر نیز پیش‌رو دارد، افزود: زهرا زهدی، زهرا صالحی، زهرا کریمی، زهرا فیض‌الله‌پور، بیتا اعلایی، زهرا خان‌محمدی، بهار بهرامی‌نیا، مهرنوش سالاری، سپیده مقصودی، فاطمه عنایت، غزاله الله‌یاری، مریم حبیبی، آیتک سلامت، بهار سلیمی‌زاده، منا آشفته و شیوا افشاریان نفرات حاضر در اردوی فعلی تیم ملی محسوب می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: تا کنون دو بازی تدارکاتی با تیم میزبان یعنی تیم اسلوونی انجام داده‌ایم  و در یک بازی جدی و سخت نیز برابر تیم ملی آمریکا شاهد نمایش خوب ملی‌پوشان بودیم، ضمن اینکه دیگر مسابقه ما در این اردو برابر تیم لوبیانو نماینده یکی از شهرهای اسلوونی انجام می‌شود.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.