سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه میراث فرهنگی مبتنی بر واگذاری به بخش خصوصی باشد

0
اشتراک

سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه میراث فرهنگی مبتنی بر واگذاری به بخش خصوصی باشد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، سید محمدصادق طباطبایی نژاد صبح امروز در جمع خبرنگاران پیرامون مشکل اشتغال در استان اصفهان به‌ویژه شهرستان اردستان اظهار داشت: بحث اشتغال با یک نسخه و فقط موضوع اقتصاد مقاومتی قابل پیگیری است.

وی با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی افزود: برگشت به فرهنگ اصیلی که در گذشته وجود داشته راه برون رفت از مشکلات اقتصادی است، در شهرستان اردستان نیز ظرفیت‌هایی برای تحقق این موضوع وجود دارد.

نماینده مردم اردستان در مجلس بیان کرد: امروز وابستگی ما به اشتغال‌های کاذب زیاد شده که اشتغال واقعی نیست، در اردستان شغل اصیل مردم کشاورزی و دامداری بوده است، اکنون نیز این صنعت وجود دارد اما به دلایلی ضعیف شده است.

وی افزود: ما برای ایجاد اشتغال باید دو برنامه کوتاه مدت و دراز مدت داشته باشیم، در برنامه کوتاه مدت باید بیکاری به گونه‌ای کاهش یابد که بحران را کم کنیم، نخستین نگاه ما این است که صنعت شکننده دامداری و کشاورزی را حفظ کرده و نجات دهیم.

طباطبایی نژاد بیان کرد: در همین راستا چند کارخانه مهمی که اشتغال ایجاد می‌کرده به دلیل برخی مسائل و مشکلات مالیاتی در حال نقل و انتقال بودند اما با رایزنی‌های انجام شده و برطرف کردن مشکلات مالیاتی درصدد حفظ آنها برآمدیم.

وی ادامه داد: نگاه دوم ما این است که صنایعی که اشتغال زیاد داشته و هزینه کمی دارد را به سمت شهرستان اردستان سوق دهیم، سرمایه‌گذاران با حمایت ما مواجه خواهند شد اما حمایت ما بیشتر به سمتی است که اشتغال بیشتر و هزینه کمتری را به دنبال دارد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی یکی از جذابیت‌های مغفول مانده شهرستان اردستان را بحث میراث فرهنگی و گردشگری برشمرد و افزود: شهر زواره یک بسته کامل و گنجینه‌ای در موضوع میراث فرهنگی است، این مجموعه که در کنار دشت بکر کویر قرار دارد ظرفیت خوب و استعداد قوی در حوزه میراث فرهنگی به شمار می‌رود که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که در کمیسیون فرهنگی تعریف می‌شود سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است و محرومیت و تحریمی که استکبار جهانی برای اقتصاد ایران ایجاد کرده خود سبب ایجاد برکاتی شده که نگاه متفاوت به صنعت گردشگری و میراثی از جمله این برکات است، یعنی روند نگاه آینده به این حوزه مثبت‌تر از قبل بوده اما سرعت کم است که باید بیشتر شود.

طباطبایی نژاد با بیان اینکه بیشتر سرمایه‌گذاری ما در بخش میراث فرهنگی باید مبتنی بر واگذاری به بخش خصوصی باشد، گفت: قوانین باید اصلاح شود، تصدی‌گری کم شده و نتیجه آن توسعه حوزه میراث فرهنگی است.

وی درباره جاده ارتباطی اردستان به اصفهان بیان کرد: در سطح استان هیچ مرکز شهرستانی نداریم که به مرکز استان خط دوبانده یا اتوبان نداشته باشد، متأسفانه اردستان از این نظر در محرومیت قرار دارد، بودجه مورد نظر از بخش توسعه راه‌های کویری اختصاص یافته که ردیف بودجه ضعیفی است.

نماینده مردم اردستان در مجلس افزود: با وزیر راه و رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس مجلس و سایر مسئولان برای اختصاص بودجه به این طرح مذاکرات کرده‌ایم، اصل مشکل راه که حدود ۱۲ کیلومتر است باقی مانده که باید همت ویژه‌ای از سوی مسئولان برای این کار قرار داده شود.

وی با بیان اینکه ابتدای شهرستان اردستان حدود ۱۰۰ کیلومتر راه ترانزیتی قرار دارد، گفت: اصلی‌ترین جاده مواصلاتی جنوب به شمال کشور، این جاده است، نسبتا وضعیت مطلوبی دارد که نواقص کار باید برطرف شود، اولویت جاده‌ای ما البته ترانزیت نیست، راه‌های ارتباطی بین روستاها و همچنین محور مرکز شهرستان به اصفهان در اولویت قرار دارد.

طباطبایی نژاد درباره وضعیت بهداشت و درمان اردستان تصریح کرد: طرح تحول سلامت با مشکلات جدی رو‌به‌رو شده و این مشکلات شاید طرح را به سمت شکست ببرد هرچند که رویکرد و نگاه خوب بوده، اما در شهرستان اردستان هنوز اثر خاصی نداشته است.

وی ادامه داد: با وجود این با کمک خیران مراکز درمانی در شهرستان در حال ساخت است، ما مشکل را در بودجه عمرانی بهداشت نمی‌بینیم و تصور بر این است که فضای درمانی به اندازه کافی در شهرستان وجود دارد، اما نبود متخصص از جمله مشکلات ما است، جذابیتی برای حضور متخصص در شهرستان وجود دارد که وزارت بهداشت باید فرمولی برای این موضوع درنظر بگیرد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.