رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس

0
اشتراک

رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شفاف، همه می دانیم کتاب گینس هرساله رکوردهای مختلف دنیا را در خود جای می دهد رکوردهایی که علاوه بر عجیب بودنشان بسیاری از آنها باورنکردنی و به دور از تصور همۀ ما است این رکوردها شامل دستاوردها و استعدادهای انسان و در برخی مواقع پدیده های طبیعی می باشند.
بعضی از رکورد ها نیز در رشته های مختلفی هستند که شاید برخی از آن ها را واقعا نشنیده باشید. رکوردهای عجیب در کتاب گینس تعداد کمی ندارند و بسیار متنوع اند، با ما همراه باشید تا در این بخش جدید در مجله اینترنتی برترین ها، جدید ترین و متفاوت ترین رکورد های ثبت شده در گینس را مشاهده کنید و از آن ها باخبر شوید.

 بلندترین نوجوان زنده (مرد)

بلندترین مرد کمتر از ۱۸ سال جهان «کوین برادفورد» متولد ۲۷ اکتبر ۱۹۹۸ از ایالات متحده است که ۲۱۵٫۹ سانتیمتر قد دارد و در ۳۰ آپریل ۲۰۱۵ در دورال در فلوریدا اندازه گیری شده است. کوین در زمان اندازه گیری ۱۶ سال و ۱۸۵ روز سن داشت. کوین علاقمند به بازی و بسکتبالیست است.
  رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (34)  بلندترین ریش مرد زنده

بلندترین ریش ۲٫۴۹۵ متر و متعلق به «سروان سینگ» از کانادا است که در بریتیش کلمبیا در کانادا در ۸ سپتامبر ۲۰۱۱ اندازه گیری شد. اولین بار ریش او در رم در مارس ۲۰۱۰ اندازه گیری شد که ۲٫۳۶ متر بود و رکوردش ثبت شد.
 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (34)   
بیشترین نیزه ای که در یک دقیقه زیر آب گرفته شده است

بیشترین نیزه ای که از یک وسیله پرتاب نیزه در زیر آب در یک دقیقه گرفته شده ۱۴تاست و توسط «اشریتا فورمن» در نیویورک در ۳۰ اکتبر ۲۰۱۵ به دست آمده است. فورمن نیزه ها را از فاصله ۲ متری پرتاب کننده می گرفت.
  رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (34)  
بزرگترین مجسمه کیکی

بزرگترین مجسمه کیکی ۱۶٫۴۶×۱۳٫۹۴×۰٫۵۴ متر است و توسط انجمن ملی طراحان کیک ایتالیا در ۴ اکتبر ۲۰۱۵ در میلان به دست آمده است. این کیک توسط ۲۵۰ طراح کیک ساخته شده است.
 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (34)   بیشترین خالکوبی یک فرد سالخورده (مرد)
رکورد بیشترین تتو روی بدن متعلق به «چارلز هلمک» از امریکا است که ۹۳٫۷۵ درصد بدنش خالکوبی شده است. این رکورد در ۲ آگوست ۲۰۱۶ به دست آمده است. چارلز اولین تتویش را در سال ۱۹۵۰ انجام داد و از آنجا که عاشق این فرم هنری بود از آن زمان مجموعه تتویش را ادامه داد.
 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (34)  
 بلندترین دم سگ

بلندترین دم سگ ۷۶٫۸ سانتیمتر و متعلق به کوئن، سگ الزی لودتس (هر دو بلژیکی) است و در ۱۸ آکوست ۲۰۱۵ به دست آمده است. کوئن یک سگ تازی ایرلندی است.
 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (34)   
بزرگترین کلاس بوکس در سیدنی

رکورد قبلی با ۴۵۲ شرکت کننده توسط «Gateway 2 Health Fitness» در سیدنی، رکورد بزرگترین کلاس بوکس توسط مرد آهنین سابق «Guy Leech» در سواحل شمالی سیدنی شکسته شد. او که به طور منظم در زمینه تناسب اندام گروهی رکورد کسب می کند، برای شکستن رکورد در زمینه بوکس از اواسط سال ۲۰۱۳ برنامه ریزی کرده بود. درحال حاضر رکورددار بزرگترین کلاس بوکس است. درمجموع ۵۰۸ نفر وارد رینگ شدند تا در این رویداد شرکت کنند و ۱۰ نفر از آن ها صلاحیت لازم را به دست نیاوردند و در کل رکورد با ۴۹۸ نفر ثبت شد.

 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (34) 
ماه و رکوردشکنی

چاپ جدید کتاب رکوردهای گینس در سال ۲۰۱۷ شامل یک دانشمند فضانورد دکتر ادوین آلدرین (باز) جونیور می شود که برای نقش محوری که در اولین فرود انسان بر ماه در سال ۱۹۶۹ بازی کرد برای همیشه شناخته شده خواهد ماند. کتاب امسال دو تم اصلی رکورد شکنی دارد:
فتح فضا و ماجراجویی های پیشرو، موضوعاتی که دکتر آلدرین جونیور، دازنده چندین رکورد، قطعا حرفی برای گفتن دارد. اولین تجربه رکوردشکنی این فضانورد در ماموریت جمینی ۱۲ در سال ۱۹۶۶ روی دارد، یعنی زمانی که اولین سلفی را در فضای باز گرفت و می گوید: «من دریچه را باز کردن و به اطراف نگاه کردم، درست مثل یک توریست که منظره را نگاه می کند. من دوربین را دیدم و فکر کردم چه می شود اگه یک از خودم بگیرم و نمی دانستم این کار نتیجه درست می دهد یا نه. نور خوب انتخاب نشده بود اما می توانستید تشخیص دهید او کیست.»
سه سال بعد در آپولو ۱۱ او نیل اولین فرود انسان روی سطح ماه را انجام دادند. این فضانورد ۸۶ ساله همچنان علاقمند به کشف فضا و درحال حاضر علاقمند به مریخ است. او می گوید: «کودکانی که بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰ متولد شدند اولین کسانی خواهند بود که اولین بار بر سطح مریخ فرود می آیند و این بچه ها هستند که ما می خواهیم مطمئن شویم علاقمند به آینده هستند.»

 رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (34) رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (34)  رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (34)  رکوردهای جالب و باورنکردنی گینس (34)

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.