افزایش خطوط مترو به ۲۷۰ کیلومتر طی سال آینده/ خرید ۵۰۰ اتوبوس جدید برای پایتخت

0
اشتراک

افزایش خطوط مترو به ۲۷۰ کیلومتر طی سال آینده/ خرید ۵۰۰ اتوبوس جدید برای پایتخت

مازیار حسینی در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان گفت: برای بهبود وضعیت اتوبوسرانی شهر تهران لازم است که ۴ هزار دستگاه اتوبوس به شبکه حمل و نقل عمومی شهر اضافه شود.

وی افزود: از رده خارج کردن اتوبوس های با عمر بالای ۱۰ سال نیز یکی دیگر از برنامه های معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به پرداخت نشدن سهم دولت از خرید اتوبوس برای شهر تهران خاطرنشان کرد: دولت مدت ها است که سهم ۸۲٫۵ درصدی خود از خرید اتوبوس برای شهر تهران را پرداخت نکرده و این قاعده رعایت نشده است.

حسینی در خصوص رایزنی های انجام شده برای اخذ وام جهت خرید اتوبوس اظهارکرد: با رایزنی های انجام شده در تلاش هستیم تا برای خرید اتوبوس وام دریافت کنیم و امیدوار هستیم با این موضوع موافقت شود.

وی ادامه داد: در این رابطه با کمیسیون زیربنایی دولت مذاکراتی را داشته ایم و در کنار آن به دنبال بهره مندی هر چه بیشتر از پتانسیل بخش خصوصی در پیشبرد اهداف هستیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از ورود ۵۰۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران خبرداد و تصریح کرد: قرار شده به زودی ۵۰۰ دستگاه اتوبوس جدید وارد ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران شود و قراردادهای لازم برای خرید این اتوبوس ها نیز منعقد شده است.

حسینی با اشاره به اقدامات صورت گرفته به منظور توسعه خطوط مترو در شهر تهران اذعان کرد: قرار است میزان ریل خطوط مترو شهر تهران که اکنون ۱۷۰ کیلومتر است طی سال آینده به ۲۷۰ کیلومتر برسد و در کنار آن باید هزار و ۲۰۰ واگن جدید نیز وارد ناوگان شود.

وی تاکید کرد: در شرایطی که شاهد اضافه شدن واگن های جدید باشیم، در خط ۳ مترو که اکنون سرفاصله قطارها در آن چندان مناسب نیست، کاهش سرفاصله ها به ۳ دقیقه را خواهیم داشت.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.