واردات اتوبوس به تولیدملی ضربه می‌زند

0
اشتراک

واردات اتوبوس به تولیدملی ضربه می‌زند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از پایگاه ۵۹۸، جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری فارس استان سمنان درباره قرارداد برخی شهرداری‌ها با شرکت خودروساز خارجی اظهار کرد: این قرارداد در راستای واردات اتوبوس به داخل کشور بسته شده است.

وی تصریح کرد: متأسفانه این سیاست، اقدام تخریبی دیگر در بدنه اقدامات دولت به شمار می‌رود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: با توجه به اینکه قوانین زیادی در بحث خودروسازی در داخل کشور وجود دارد، این جنس قوانین را هم در بحث واردات کالا به داخل کشور نیز داریم.

کوچکی‌نژاد با اشاره به اینکه تلاش ما در مجلس شورای اسلامی جلوگیری از قاچاق کالا و سایر اجناس است، افزود: با جدیت پیگیر این مهم هستیم.

وی با بیان اینکه عدم واردات کالاهای دارای تولید مشابه در داخل کشور در برنامه ششم توسعه هم آورده شده، تصریح کرد: واردات کالاها و اجناس دارای تولید داخلی در برنامه ششم توسعه ممنوع شده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر اینکه معتقدیم اگر خودروسازی داخلی توان رفع نیازهای داخل کشور را داشته باشد، هرگونه گذر از این خط قرمز تخلف از قانون است، افزود: مجلس شورای اسلامی پیگیر این مسائل خواهد بود.

کوچکی‌نژاد اظهار کرد: مجلس با هرگونه تخلف برخورد خواهد کرد و به وزرای دولت تذکر می‌دهد این جنس سیاست‌ها در واقع ضربه زدن به تولید ملی است و باید از این اقدامات خودداری شود.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه اقتصادی خبرگزاری فارس استان سمنان، گروه صنعتی «گاز» روسیه یادداشت تفاهم صادرات ۹۰۰ دستگاه اتوبوس لیاز را با مقام‌های شهرداری چهار شهر ایران امضا کرد.

بر اساس اعلام این شرکت، زمان تحویل اتوبوس‌های روسی به شهرهای تبریز، کرج، ارومیه و قم سال ۲۰۱۷ اعلام شده است.
معاون نخست وزیر بلاروس نیز از برنامه این کشور برای صادرات اتوبوس برقی به ایران خبر داده بود.

این یادداشت تفاهم در حالی امضا شده که ایران دارای تولیدکنندگانی از برندهای معروف اتوبوس است؛ استان سمنان نیز در زمره تولیدکنندگان اتوبوس قرار دارد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.