استان ایلام محلی امن برای گردشگران داخلی و خارجی است

0
اشتراک

استان ایلام محلی امن برای گردشگران داخلی و خارجی است

عبدالمالک شنبه‌زاده در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام اظهار داشت: استان ایلام با داشتن جاذبه‌های گردشگری در حوزه‌های مختلف تاریخی، مذهبی و طبیعت بکر سالانه و در مواقع مختلف سال پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام عنوان کرد: در هر موضوعی داشتن امنیت بخش جدا نشدنی هر کاری است و به ویژه در حوزه گردشگری این موضوع بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به توسعه پایدار ما نیز باید در حد توان خود حوزه گردشگری را فعال کنیم گفت: به دلیل اینکه استان ایلام تاکنون برای بسیاری از مردم ناشناخته بوده است گردشگران به آن تعداد که شایسته استان ایلام باشد از این استان استقبال نکرده‌اند.

شنبه‌زاده با اشاره به برگزاری مراسم اربعین در سه سال گذشته خاطرنشان کرد: در سه سال گذشته به لطف خداوند و برکت امام حسین(ع) زائران بسیاری از استان ایلام تردد داشته‌اند که همین موضوع نیز فرصتی برای معرفی استان ایلام شد.

وی افزود: با وجود اینکه استان ایلام با کشور عراق ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک دارد اما این استان در امنیت کامل به سر می‌برد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان ایلام عنوان کرد: همچنین استان ایلام مردمی بسیار مهمان نواز و خونگرم دارد و برخوردی بسیار پسندیده با گردشگران و توریست‌ها دارند.

وی گفت: امنیت موضوعی بسیار مهم است و در زمان تردد گردشگران و توریست‌ها در استان ممکن است که برخی از مردم نیز به دلیل تردد افراد مختلف در شهر یا روستای خود احساس ناامنی کنند که لازم است در این زمینه نیز فرهنگ سازی مناسب انجام شود.

شنبه‌زاده خاطرنشان کرد: برخی از مشکلاتی که ممکن است رخ دهد مشکلاتی است که به دلیل متفاوت بودن فرهنگ‌ها ایجاد می‌شود در همین راستا نیز می‌توان آموزش‌های کامل محل را به گردشگران آموخت و گردشگران را با فرهنگ بومی محل آشنا کرد.

وی افزود: با وجود اینکه استان ایلام دومین استان کشور از نظر وجود امنیت است گردشگران می‌توانند با اطمینان خاطر به این استان سفر کرده و سفری همراه با امنیت را تجربه کنند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.