زنان خانه‌دار بیش از زنان شاغل به سمت طلاق کشیده می‌شوند

0
اشتراک

زنان خانه‌دار بیش از زنان شاغل به سمت طلاق کشیده می‌شوند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار ایسنا، رضا سلیقه در جلسه کارگروه زنان و خانواده که در سالن جلسات معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری قم برگزار شد عنوان کرد: آموزش مهارت های زندگی به افراد در خانواده ها به ویژه قبل از ازدواج، آمار طلاق را کاهش می دهد. با توجه به آمار بالای طلاق در قم باید به بررسی علل و ریشه های طلاق پرداخت چرا که این پدیده عواقب زیادی را به دنبال دارد.

وی تصریح کرد:اگر جامعه به سطح بالایی از آگاهی دست یافت و مهارت های لازم را کسب کرد قطعا می‌توان از بحران طلاق نیز جلوگیری کرد. نهادهایی که در راستای بررسی و ارزیابی علل طلاق در جامعه فعالیت دارند باید راهکارهایی را اتحاذ کنند که در آن افراد بتوانند مهارت های فردی خود را در مواجهه با مشکلات افزایش دهند و از هم گسستگی خانواده جلوگیری کنند.

مدیرکل بهزیستی استان قم یادآور شد: نگرش جامعه بر مبنای گرایش بیشتر نسبت به طلاق در میان زنان تحصیل کرده و شاغل است به همین دلیل نمی توان به نگرش ها در جامعه به عنوان یک اصل استناد کرد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مسائل مهم در طلاق، احساس پشیمانی در برخی از افراد است.  در این زمینه وجود مشاوره های تخصصی و آگاهی بخشی از عواقب طلاق می تواند در کاهش طلاق اثر گذار باشد. یکی دیگر از دغدغه‌های جدی در حوزه زنان و خانواده، وجود طلاق عاطفی است که در آن زندگی به کام افراد تلخ و ناگوار است. جامعه‌ای که سطح آگاهی بیشتری دارد و مهارت های بهتری را کسب کرده باشد بهتر می تواند از آسیب ها در کانون خانواده پیشگیری کند.
انتهای پیام

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.