حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی: بدحجابی در برخی مراکز درمانی در البرز بیداد می‌کند

0
اشتراک

حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی: بدحجابی در برخی مراکز درمانی در البرز بیداد می‌کند

حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج، در مورد عدم رعایت شئونات اسلامی و حجاب در برخی از مراکز درمانی و داروخانه‌ها در کرج اظهار داشت: در برخی از درمانگاه‌ها، بیمارستانها و دارو خانه‌ها حجاب اسلامی رعایت نمی‌شود.

وی افزود: در این زمینه شکایاتی از سوی برخی شهروندان به دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان البرز انجام شده که متعاقب آن جلساتی با نیروی انتظامی و دانشگاه علوم پزشکی البرز برگزار شده است.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد البرز با بیان اینکه متاسفانه اقدامات موثری برای برخورد با این پدیده در کرج انجام نشده است، بیان کرد: اقدام جدی در این حوزه از سوی دانشگاه علوم پزشکی صورت نگرفته و متاسفانه شاهد هستیم که در برخی از این اماکن، حداقلی از حقوق بیمار از نظر محرم و نامحرم رعایت نمی‌شود؛ بی‌حجابی و بدحجابی در این زمینه بیداد می‌کند و کسی هم نیست که بر این موضوع کنترل و نظارت داشته باشد.

وی با بیان اینکه در برخی اماکن که از سوی مردم متدین و انقلابی تذکراتی داده می‌شود متاسفانه به دلیل نبود نظارت و ضعف در این حوزه به نتیجه نمی‌رسد، عنوان کرد: بسیاری از خانواده‌های متدین و مذهبی از حضور پزشک مرد در تحصصی‌ترین موضوعات زنانه گله‌مند هستند که متاسفانه حتی در بخش سونوگرافی و جراحی زنان و سزارین شاهد حضور نامحرم در اتاق هستند و بارها شکایت شده اما به جایی نرسیده است.

رئیس دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه از دادستان کرج درخواست ورود به این موضوع را به عنوان مدعی‌العموم داشته‌ایم، گفت: علی‌رغم اینکه در قانون همسان‌سازی جنسی بیمار پیش‌بینی شده، اما در دانشگاه علوم پزشکی و مدیریت بهداشت و درمان مورد توجه قرار نگرفته و رعایت نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه برخی مراکز درمانی که از بودجه عمومی حقوق می‌گیرند با دهن‌کجی پوشش مناسبی از لحاظ حجاب ندارند، عنوان کرد: کنترل و نظارتی از سوی متولیان بر این موضوع انجام نمی‌شود و در برخی موارد بدحجابی در برخی مراکز درمانی در حال نهادینه شدن است و در برخی لباس کارکنان بهداشت و درمان طراحی شده هیچ سنخیتی با مسائل شرعی و محرم و نامحرم وجود ندارد و به نحوی دانشگاه علوم پزشکی با این نحوه مدیریت، بی‌حجابی را در این لباس‌های فرم نهادینه می‌کند.

مشاور نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه تذکرات زیادی در این زمینه از سوی نماینده ولی‌فقیه در استان داده شده است، عنوان کرد: متاسفانه علی رغم تذکرات اتفاق موثری در این زمینه نیفتاده است.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی ادامه داد: این موضوع در ستاد اجرای امر به معروف و نهی از منکر پیگیری می‌شود و ما نیز تلاش می‌کنیم که درمانگاهی که زیبنده نظام اسلامی است در استان برنامه‌ریزی کنیم.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد البرز افزود: اگر کسی در این حوزه مدعی است که این موضوع وجود ندارد می‌تواند مستندات را از دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان البرز بگیرد.

رئیس دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به پیگیری در این‌باره افزود: یک سال است که مسئولان نظارتی این دستگاه در جریان موضوع قرار گرفته و در حال حاضر خروجی این کار نشان می‌دهد که هیچ کنترل و نظارتی در این باره وجود ندارد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.