گروه: آشپزی
تاریخ: ۱۴:۵۱ :: ۱۳۹۵/۱۰/۱۴
جشنواره غذای سالم در ایرانشهر برگزار شد

حسن بلوچی روز سه شنبه در حاشیه جشنواره غذاهای بومی و سالم به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جشنواره غذای سالم و سنتی با هدف اشاعه فرهنگ پخت غذاهای بومی در سبد غذایی خانواده ها برپا شده است.وی افزود: در این جشنواره ۴۵۰ رابط بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر ۴۴ نوع غذای […]

حسن بلوچی روز سه شنبه در حاشیه جشنواره غذاهای بومی و سالم به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جشنواره غذای سالم و سنتی با هدف اشاعه فرهنگ پخت غذاهای بومی در سبد غذایی خانواده ها برپا شده است.
وی افزود: در این جشنواره ۴۵۰ رابط بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر ۴۴ نوع غذای بومی منطقه را به نمایش گذاشتند.
وی بیان کرد: استفاده از مواد غذایی تازه، رنگ های طبیعی و سبزیجات و بکار بردن روغن و نمک کمتر و سنتی بودن غذا با توجه به طعم، مزه و شکل ظاهری آن از ملاک های انتخاب غذای برتر در این جشنواره بوده است.
بلوچی گفت: از آنجاییکه خرما محصول این منطقه است و ارزش غذایی بالایی دارد تلاش شده از این محصول در پخت غذا در این جشنواره بیشتر استفاده شود.
وی افزود: با توجه به اینکه این روزها شاهد استفاده مردم از غذاهایی با پخت سریع و فست فودها هستیم، برگزاری این جشنواره ها نقش مهمی در الگوسازی استفاده ازغذای سالم در میان نسل جوان و مادران آینده دارد.
ایرانشهر در ۳۴۰ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
۷۳۱۴**۸۰۰۶ خبرنگار: محمد هادی **انتشاردهنده: محدثه حیدری گرجی