سلامت و امنیت غذایی شاخصه مهم توسعه یافتگی جوامع است

0
اشتراک

سلامت و امنیت غذایی شاخصه مهم توسعه یافتگی جوامع است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از ماکو، شاهین علیزاده ظهر امروز در جلسه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی شهرستان که در سالن اجتماعات فرمانداری ماکو برگزار شد، اظهار داشت: تامین امنیت غذایی یکی از مهم‌ترین موضوعات است که در این شهرستان مد نظر قرار دارد.

وی با بیان اینکه تمام دستگاه‌های اجرایی موظف به همکاری با بخش بهداشت این شهرستان هستند، ادامه داد: همکاری هر چه بیش‌تر تام دستگاه‌های اجرایی برای تامین امنیت غذایی ضروری است.

 فرماندار ماکو با بیان اینکه تمام مسؤولان متولی تامین امنیت غذایی مردم هستند، خاطرنشان کرد: باید شاهد ارتقای سطح کیفی سلامت و امنیت غذایی در جامعه باشیم.

این مسؤول با بیان اینکه هیچگونه توجیهی در برابر عدم توجه به سلامت و امنیت غذایی قابل توجیه نیست، ادامه داد: توجه به سلامت و امنیت غذایی از شاخصه‌های توسعه یافتگی جوامع مطرح است.

علیزاده بر آگاه سازی کودکان و نوجوانان نسبت به اهمیت توجه به سلامت و امنیت غذایی، اظهار داشت: باید نوجوانان و کودکان از همان دوران کودکی با این موضوع مهم آشنا شوند که در این خصوص برگزاری دوره‌های آموزشی که در سطح درک و فهم دانش‌آموزان باشد، شروری به نظر می‌رسد.

فرماندار ماکو با اشاره به بروز و ظهور برخی بیماری‌ها در فصول سرد سال، تصریح کرد: توصیه به رعایت بهداشت فردی در مدارس نیز زمینه کاهش ابتلای دانش‌آموزان به بیماری‌های واگیر را فراهم خواهد آورد.

این مسؤول بر تامین امنیت غذایی در روستاها تاکید کرد و گفت: باید بتوانیم خدمات مناسبی در این خصوص تامین کنیم که در این میان توجه به آب شرب روستایی از اهمیت خاصی برخوردار است.

علیزاده بر انجام آزمایش‌های مختلف در زمینه آب شرب روستاها را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید به صورت مکرر شاهد بررسی آب شرب روستایی و شهری باشیم چرا که تامین آب سالم یکی از اصلی‌ترین مباحث در زمینه تامین امنیت غذایی است.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.