اعطای مجوز به ۵۱ اقامتگاه بوم گردی در مازندران

0
اشتراک

اعطای مجوز به ۵۱ اقامتگاه بوم گردی در مازندران

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، دلاور بزرگ نیا در جمع خبرنگاران گفت: رونق بوم گردی در استان نیازمند شتاب و تحرک بیشتری است. در وضعیت کنونی مازندران با این تعداد  پروانه صادر شده رتبه چهارم را بعد از استان های کرمان یزد و اصفهان کسب کرده است.

بزرگ نیا افزود: هدف اساسی بوم گردی رونق معیشت روستایی، غذای سنتی، لباس و لوازم بومی زندگی،حفظ معماری بومی،معرفی رفتارهای اجتماعی و فرهنگی و ایجاد اشتغال و درآمد اقتصادی روستاها است.

وی با بیان اینکه جاذبه های فرهنگی و آداب  و رسوم مناطق مختلف موجب جذابیت بیشتر بوم گردی و استقبال چشمگیر گردشگران شده است، افزود: در این دستور العمل ابلاغی که به فرمانداران و بخشداران مناطق استان ارسال شد، برای هر متقاضی دارای طرح توجیهی بابت بازسازی، نوسازی و تجهیزات اقامتگاهی، ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی با سود کم پرداخت می شود.

بزرگ نیا افزود: این اقامتگاه ها همچنین به عنوان یکی از الگوهای توسعه پایدار طبیعت گردی سبب ارتقا و توانمندسازی جوامع محلی و جلب مشارکت سرمایه گذاران بومی می شود و با ایجاد فرصت های شغلی جدید در مناطق بومی از یک طرف به رشد اقتصادی و بهبود معیشتی جامعه بومی کمک کرده و از طرف دیگر از رشد بی رویه مهاجرت به شهرهای بزرگ جلوگیری می کند.

وی خاطرنشان کرد: در حقیقت از اصلی ترین شروط اصلی این اقامت گاه ها مشارکت و همکاری اعضای صاحب خانه (اقامتگاه) و سایر افراد محلی در تمامی فعالیت های گردشگری و خدماتی گردشگران در مقصد است. احداث اقامتگاه های بوم گردی و پذیرایی با غذاهای های سالم و طبیعی و ایجاد فضایی آرام برای تجدید قوا در طبیعت، گردشگری سلامت را نیز محقق می کند.

انتهای پیام

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.