استاندار: توانمندی های سیستان و بلوچستان بی نظیر است

0
اشتراک

استاندار: توانمندی های سیستان و بلوچستان بی نظیر است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از روابط عمومی فرمانداری خاش، علی اوسط هاشمی روز چهارشنبه در بازدید از غرفه این شهرستان در نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر کشور در تهران بیان کرد: مردم خوب و نجیب، خونگرم، مهمان نواز و دارای اصالت و هویت تاریخی سیستان و بلوچستان از غنای فرهنگی منحصربفردی برخوردار هستند و مرزداری، شجاعت و وفاداری آنان به اسلام و کشور ستودنی است.
وی اظهار داشت: غنای فرهنگی سرزمین سیستان و بلوچستان باید به ایران و دنیا معرفی شود.
وی افزود: هنرهای اصیل دستی در کنار ظرفیت های گردشگری و وجود صنایع و معادن و نیروی انسانی توانمند توانسته این استان را به زیبایی معرفی کند.
استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: وجود آثار متعدد و پرشمار تاریخی و طبیعی مانند دریای مکران، کوه آتشفشانی نیمه فعال تفتان سربلند، شهرسوخته و دهها اثر و ظرفیت دیگر در کنار هنر قدیمی، اصیل و غنی منطقه از این امر حکایت دارد که این استان هویت برتر کشور و مهد انسان های با فرهنگ و متمدن ایرانی و اسلامی است.
هاشمی گفت: سیستان و بلوچستان از هر لحاظ دارای توانمندی و ظرفیت است لذا دولت با شناخت و آگاهی تلاش می کند برجستگی های منطقه را به ایران و دنیا نشان دهد بر این اساس این استان را برای سال ۹۶ به عنوان مقصد گردشگری کشور معرفی کرد.
وی بیان کرد: بارها تاکید شده نگاه دولت به این استان ویژه است و تلاش ها بر این بوده که از ظرفیت های مردمی، صنعتی و گردشگری، غنای فرهنگی و کشاورزی و شاخص های دیگر برای رشد، توسعه، عمران و آبادنی و تکریم انسانی مردم استان بهره گرفته شود.
وی گفت: تنوع قومی و مذهبی و زندگی مردم در کنار مرز و دریا و نقاط کوهستانی نشانگر این است که این استان به نگاه ویژه دولت و سرمایه گذاران نیاز دارد و باید از ظرفیت های آن بهره برداری شود.
فرماندار خاش نیز بیان کرد: به تعبیر زیبای استاندار سیستان و بلوچستان، این شهرستان به جز دریای مکران چیزی دیگر کم ندارد و در حوزه های مختلف دارای برجستگی و توانمندی است.
محمداکبر چاکرزهی اظهار داشت: مردم سیستان و بلوچستان نماد وحدت، برادری، کار و تلاش در شرایط سخت هستند.
به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا ۲۷۰ نفر از روستاییان و عشایر سیستان و بلوچستان در این نمایشگاه شرکت کردند.
خاش در ۱۸۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است.
۷۳۱۰**۳۰۴۲ خبرنگار: محمدامین میربلوچزهی **انتشاردهنده: محدثه حیدری گرجی

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.