فرماندار ایذه: از قابلیتهای این شهرستان استفاده نشده است

0
اشتراک

فرماندار ایذه: از قابلیتهای این شهرستان استفاده نشده است

محسن بیرانوند روز چهار شنبه در نشست شورای اداری این شهرستان اظهار کرد: این شهرستان با داشتن قابلیت های زیاد برای توسعه یافتگی اما از محرومیت فوق العاده رنج می برد.
وی با اشاره به وجود منابع عظیم آبی در این منطقه بیان کرد: حجم آب پشت کارون ۳ حدود سه میلیارد مترمکعب است و ورودی آن از اردیبهشت ماه تا شهریورماه۱٫۵ میلیارد متر مکعب بوده است ولی تاسفانه هیچ بهره ای از آن نصیب این شهرستان نشده است.
وی گفت : در حال حاضر آب شرب منطقه از منابع زیر زمینی تامین می شود که به صورت جیره بندی عرضه و هرساله هم در حال کاهش است.
فرماندار ایذه در ادامه ضمن تشریح وضعیت برق شهرستان افزود: نیروگاه برق کارون ۳ در سال به صورت میانگین ۴۵۰میلیون مگاوات برق تولید می کند که به شبکه سراسری کشور عرضه می شود در حالی که کل نیاز شهرستان ۸۵۰هزار مگاوات می باشد .
بیرانوند عنوان کرد: اگر امکانات موجود به صورت عادلانه در شهرستان توزیع شود می توان شاهد توسعه و رونق شهرستان و اشتغال زایی در آن باشیم.
وی افزود: با توجه به حجم امکاناتی که شهرستان داراست، نیاز است دستگاهها و ادارات مربوطه تمام تلاش خود را افزایش دهند و حساسیت ها را به استان انتقال داده تا شاهد رونق اقتصادی در منطقه باشیم.
وی گفت: در حال حاضر مهمترین هدف دولت سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال بوده که مسئولان باید علاوه بر انجام کار روزانه خود شرایطی ایجاد کنند که سرمایه گذاری در شهرستان انجام شود.
بیرانوند با اشاره به تفاهم‌نامه بین استانداری و بنیاد برکت افزود: تفاهم نامه ای بین استانداری و بنیاد برکت در دو حوزه سرمایه گذاری و امور زیر بنایی منعقد شده که مصوبه شهرستان ایذه در امور زیر بنایی ۳۰میلیارد ریال بوده و ۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری هم به صورت مشارکتی با شرایط بسیار خوبی به شهرستان اختصاص داده شده است.
وی این فرصت را برای برون رفت از بحران بیکاری مهم ارزیابی کرد و گفت: به دستگاه‌های اجرایی شهرستان ابلاغ می شود تا طرح‌های متقاضیان سرمایه گذاری را در اسرع وقت جمع بندی و به فرمانداری شهرستان اعلام کنند.
رئیس شورای اشتغال شهرستان ایذه یاد آور شد: تمام تلاش و همت خود را جهت جذب این تسهیلات به کار خواهیم گرفت تا سرمایه گذاران شهرستان از این تسهیلات بهره‌مند شوند.
وی با تقدیر از اداره مسکن و شهرسازی بابت ارایه زمین جهت ساخت مراکز بهداشتی افزود:برنامه ساخت ۸مرکز بهداشتی در شهرستان کلید خورده که اعتبار آن به حساب شبکه بهداشت استان واریز شده است و امید است در حوزه بهداشت و درمان تحول خوبی ایجاد شود.
فرماندار با بیان اینکه در‌حوزه گردشگری خبرهای خوبی را برای اعضای شورای اداری دارم گفت: سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام آمادگی جهت ساخت پنج هتل پنج ستاره با مشارکت شهرداری ایذه را داده که ساخت این هتل ها جزو برنامه هایی است که قطعا دنبال خواهیم کرد.
وی درخصوص وضعیت بازار شهرستان هم گفت: درموضوع بازار لازم است نظارت بیشتر بر نرخ ها و قیمت های صورت گیرد که لازمه آن نگاه ‌ویژه تعزیرات حکومتی به بازار است.
۶۰۶۴
خبرنگار: مهسا نوروزی** انتشار دهنده: محسن بهاروند

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.