استاندار همدان: حراست ها پشتیبان سرمایه گذاران در استان باشند

0
اشتراک

استاندار همدان: حراست ها پشتیبان سرمایه گذاران در استان باشند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از روز پنجشنبه اداره کل روابط عمومی استانداری همدان، محمدناصر نیکبخت در همایش مسئولان حراست های تابعه استانداری همدان با حضور مشاور وزیر و رئیس مرکز حراست وزارت کشور با گرامیداشت ۹ دی ماه، روز بیعت ولایت مردم و رهبری، گفت: استان و کشور نیاز به سرمایه گذاری دارد و سرمایه را بخش خصوصی باید بیاورد تا کشور به رشد هشت درصدی برسد.
وی افزود: بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در هر منطقه به امنیت و پشتیبانی توجه می کند و در صورت وجود امنیت و پشتیبانی لازم از ناحیه مسئولان، اقدام به سرمایه گذاری می کند.
وی اضافه کرد: هیچ سرمایه گذاری نباید از شهرستان محل ماموریت شما رانده شود و حراست در سرمایه گذاری، برای مردم نقش مشاور دارد.
استاندار همدان گفت: حراست می تواند با بیان کلمه ای سرمایه گذار را به فعالیت امیدوار یا ناامید کند و اگر به سرمایه گذار بگوید؛ خوش آمدید و تا زمانی که کار شما سالم باشد، حراست هم پشتیبان شماست، سرمایه گذاران امیدوار می شوند.
نیکبخت با بیان اینکه همدان بهترین شرایط را برای توسعه دارد ولی به اندازه استعداد خود رشد نکرده است، افزود: همدان بهترین شرایط گردشگری را در کشور دارد اما هیچ توجهی به آن نشده و با آنکه بیشتر استانداران قبلی انسان های موفقی بوده اند اما مشخص نیست، چرا گردشگری با موانعی مواجه شده است.
وی با یادآوری اقدامات انجام شده در سراب گیان و گاماسیاب نهاوند و ایجاد شرایط بهتر برای گردشگری در این سرابها، یادآوری کرد: نوروز سال ۹۳ هنگام بازدید از سراب های نهاوند مشکلات بسیاری شامل مشکل آنتن دهی تلفن همراه، نبود برق، سکو برای استراحت و دیگر امکانات شاهد بودم ولی با این وجود مسافران زیادی به این سراب ها آمده بودند.
استاندار همدان اظهار کرد: با حضور مدیران در محل، وظایف هر دستگاه مشخص شد و استانداری ۱۷ میلیارد ریال و دیگر نهادها ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساماندهی این مناطق تخصیص دادند تا شرایط گردشگری در این سراب ها بهتر شد.
نیکبخت اضافه کرد: راه آهن همدان نیز با پیگیری رئیس جمهوری و تامین اعتبار ۲ هزار میلیارد ریال تا پایان سال به همدان می رسد که این امر موجب کاهش زمان سفر از همدان به تهران به ۲ ساعت می شود و با این دسترسی ها حق استان است که مقصد گردشگری باشد.
وی با بیان اینکه مسوولان حراست در توسعه استان نقش اساسی دارند، بیان کرد: حراست ها، هم مشاور رییس سازمان و روسای بالادستی هستند و هم یک مشاوره باید به پرسنل بدهند و ثابت کنند که حراست هر سازمانی مأمنی برای پرسنل است تا کار خود را انجام دهند.
استاندار همدان تصریح کرد: عوامل حراست نباید در تاریکی بنشینند و اجازه بروز انحراف را بدهند سپس اقدام به کنترل آسیب کنند، بلکه باید با صیانت از همکاران چنانچه نقطه ای را دیدند که ممکن است همکاری را به انحراف بکشد، بلافاصله اقدام کنند..
نیکبخت افزود: هر چند نیروها سرمایه نظام هستند ولی وقتی بخواهند شبکه ای، تخلف و انحرافی انجام دهند، نحوه تعامل حراست با این طیف از افراد در اینجا متفاوت بوده و حراست در اینگونه مواقع مسوولیت مهمی دارد.
وی درباره انتخابات سال ۹۶ گفت: هر ۲ انتخابات خیلی مهم هستند و نباید انتخاباتها را در اجرا دست کم گرفت و توقع نداریم کاری شود که سلامت انتخابات و امانتداری استانداری و وزارت کشور که افتخار دولت است ، خدشه ببیند.
وی افرود: خدمات دولت را به مردم بگویید زیرا به دولت ظلم می شود، به گفته وزیر اطلاعات بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال برای تخریب دولت هزینه می شود اما دولت حاضر نیست از بیت المال هزینه کند.
استاندار همدان با بیان شرایط نابسمان اقتصاد کشور در زمان آغاز به کار دولت، اضافه کرد: دولت تدبیر و امید در شرایط نامناسبی کشور را تحویل گرفت اما توانست با هدایتهای ارزشمند رهبری معظم انقلاب، تدابیر دولت و حمایت مردم، کشور را به سمت پیشرفت و اقتدار پیش ببرد.
نیکبخت با یادآوری دستاوردهای دولت در کاهش تورم ، رشد اقتصادی مثبت و اجرای طرح تحول نظام سلامت و برجام ، اظهار کرد: ماحصل برجام بی تاثیر شدن قطعنامه های شورای امنیت است.
وی گفت: افتخار می کنم که حراست وزارت کشور در حال حاضر این همه پوشش لازم را در کشور انجام داده و احساس غرور می کنم که حراست وزارت کشور، هم حرف برای گفتن دارد و هم حرف آن شنیدنی است و این عملکرد جای قدردانی دارد زیرا آقای شوشتری و همکاران وی برای وزارت کشور، آبرو آفریده اند.
۷۵۲۶/۶۹۹۳
دریافت کننده:علیرضا جهانگیری** انتشار:اکبر بهاروند

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.