استاندار خوزستان: آبادان و خرمشهر، قطب گردشگری استان و کشور می شوند

0
اشتراک

استاندار خوزستان: آبادان و خرمشهر، قطب گردشگری استان و کشور می شوند

استاندار خوزستان: آبادان و خرمشهر، قطب گردشگری استان و کشور می شوندبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، غلامرضا شریعتی در آیین اختتامیه جشنواره سفره ایرانی – فرهنگ گردشگری منطقه ۸ کشور، با حضور نمایندگان استان های خوزستان، بوشهر، هرمزگان و جزایر خلیج فارس، با تجلیل از برگزار کنندگان این جشنواره، افزود: برگزاری این جشنواره، بار دیگر آبادان و خرمشهر را در کانون توجه همگان قرار داد.

وی از خوراک و تهیه غذا به عنوان ارکان مهم زندگی و رونق دهنده صنعت گردشگری یاد و اظهار کرد: غذا با فرهنگ، تمدن، اقلیم و طبیعت جامعه گره خورده است، هرچند این پیوند محکم تر باشد، امکان جذب گردشگر بیشتر است و به طور یقین این پیوند می تواند منشاء دوستی و اتحاد و همدلی اقوام باشد.

استاندار خوزستان در بخش دیگری از سخنانش از غذا به عنوان یکی از خاطرات گردشگران در سفر یاد کرد و گفت: غذا نمونه ای از فرهنگ و اقلیم جامعه است و هر چه این فرهنگ عام تر و مورد پسندتر باشد، به جاذبه های گردشگری منطقه می افزاید.

وی در خصوص غذای جنوب ایران و فرهنگ و سنت های اقوام این خطه، افزود:جذابیت، دلچسبی و خوش طمعی غذای جنوب کشور به ویژه آبادان و خرمشهر زبانزد خاص و عام است و بانوان فرهیخته این سرزمین به درستی توانایی و قدرت طبخ غذا با بهترین کیفیت را دارند.

استاندار خوزستان در بخش دیگری از سخنانش، وظیفه مسئولان و دست اندرکاران صنعت گردشگری را برنامه ریزی و اقدام برای برند سازی و معرفی این فرهنگ به دیگر مناطق به ویژه سطح بین الملل عنوان کرد و گفت:باید، فرهنگ غذای این خطه به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری به صنعتی درآمدزا تبدیل شود.

شریعتی در پایان سخنانش ببا بیان اینکه از ۱۸ اثر ثبت شده ایران در یونسکو ۳ اثر متعلق به خوزستان است، گفت:لازم است در خصوص برندسازی گردشگری این استان به ویژه در صنعت غذا اقدام کرد.

در آیین اختتامیه جشنواره سفره ایرانی – فرهنگ گردشگری منطقه ۸ کشور، گروه موسیقی نواحی محلی استان های جنوب کشور به اجرای برنامه پرداخت که موسیقی محلی آبادان مورد استقبال زیاد حاضران قرار گرفت.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.