حمایت دولت از اشتغالزایی های خرد موجب ریشه کنی بیکاری در جامعه می شود

0
اشتراک

حمایت دولت از اشتغالزایی های خرد موجب ریشه کنی بیکاری در جامعه می شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رقیه ذاکری کارآفرین در عرصه ترشیجات و شوریجات کلثوم کاملیا در گفتگو با هرمز با اشاره به هدف ایجاد اشتغالزایی در روستا گفت: به عنوان یک زن روستایی به خودباوری رسیده ایم که می توانیم اشتغال را در  روستا ایجاد کنیم .

وی افزود: از سال ۱۳۷۹ فعالیت خود را در خانه با تولید ۱۰کیلو ترشیجات و شوریجات آغاز کرده ام و در حال حاضر کارخانه ای به وسعت ده هزار متر ایجاد کرده ام و با مجوزاتی که کارخانه  دارد در حال حاضر با ظرفیت ۳ هزار و۶۰۰ تن در سال با توجه به محصولات کشاورزی استان در حال فعالیت است البته در وضعیت فعلی می تواند پنج برابر محصولاتی که الان همه دغدغه خراب شدن آن را در دارند را در این کارخانه کار کند.

 

کارآفرین هرمزگانی اظهار کرد: نبود سرمایه در شروع کار یکی از مشکلاتی است که همچنان این مجموعه گریبان گیر است اما با حمایت هایی که در چند سال گذشته توسط  دولت از مجموعه ما شده است توانسته ایم  با وجود رکود اقتصادی که در کشور وجود دارد هچنان فعال در راستای تحقق اهداف خود فعالیت را ادامه دهیم. 

 

وی افزود: مجموعه ما با هدف اینکه محصولات سالم برای جامعه سالم ترویج دهد پایه گذاری شده است و هم اکنون به عنوان یک الگو در استان و کشور پایه گذاری شده است .

 

ذاکری تصریح کرد: در حال حاضر کل کشور با رکود فروش و عرضه مشکل دارد اما کارخانه کلثوم کاملیا تا اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ تمام محصولاتش پیش فروش شده است و خوشبختانه و متاسفانه مسئولین به ما این دلگرمی را داد که تولید مان را به چند برابر افزایش دهیم اما با مشکل نقدینگی برای تولید مواجه شده ایم که سیستم بانک مرکزی ما مشکل دارد و اگر دولت می خواهد برای رفع موانع تولید بپردازیم باید  چاره اندیشی کند .

 

جهادگر اقتصاد مقاومتی بیان کرد: هم اکنون ۱۰۰ درخواست خارجی و ۲۲۰ درخواست داخلی برای محصولات کارخان داریم که فقط توانسته ایم با  2 درخواست قرارداد بسته باشیم.

 

وی افزود: کارخانه کلثوم کاملیا اشتغال ۵۰۰ نفر را دارد اما مشکلاتی که در این چند سال گذشته  دولت بحث آموزش و ایجاد نمایشگاه و بازدید ها اردوهای  کاریابی را ترک کرد باعث شد به جای اینکه ما پیشرفت داشته باشیم  پسرفت کرده ایم در جامعه اشتغال و اشتغال های خردی که از مشاغل خانگی ایجاد شده بود به دلیل این مقرارتی که باید انجام شود نتوانست پیشرفت کند .

 

کارآفرین هرمزگانی تاکید کرد: دولت اگر در آموزش هزینه های که نیاز است برای سازمان ها و دستگاه های مربوطه تزریق و حمایت کند می توان بیشتر مشکلات مربوطه را حل نمود.

 

وی افزود: آموزش من نوعی در سال۱۳۸۴ با چند دوره آموزشی ۴۸ ،۶۴ و ۹۰ ساعت و با یک بازدید سه روزه ای از استان های دیگر ما توانسته ایم  این مجموعه را راه اندازی کنیم.

 

ذاکری خاطر نشان کرد: باید دولت  اشتغال های خرد را حمایت و این مجموعه ها را شناسایی کند تا بتواند وضعیت بیکاری در جامعه ریشه کن شود.

 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.