جوانان شرق گلستان بی کارند/ازدواج بدون فرصت شغلی کم می شود

0
اشتراک

جوانان شرق گلستان بی کارند/ازدواج بدون فرصت شغلی کم می شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از راه اترک، وجود شهرکهای صنعتی یکی از بسترهای ایجاد شغلهای پایدار محسوب می شود.

یکی از علل مهاجرت نیروی جوان و آماده به کار از شهرهای کوچک و کمتر توسعه یافته به سوی شهرهای بزرگ، نبود فرصتهای شغلی پایدار می باشد.

درست است که کشاورزی و دامداری به عنوان یک شغل محسوب می شود ولی تا زمانی که این دو شغل به صورت حرفه ای و با ایجاد صنایع مرتبط در یک منطقه ایجاد نشود ، بازهم به عنوان یک شغل پایدار و جذاب برای جوانان به حساب نمی آید.

جوانان شرق گلستان علی رغم پتانسیلهای ویژه و بالقوه منطقه برای احیاء شغلهای پایدار، برای به دست آوردن شغل به شهرهای بزرگ رجوع کرده و در این بین ، برخی از آنان هم دچار حوادث جاده ای شده و جان خود را از دست می دهند.

در شرق گلستان هنوز یک شهرک صنعتی ویژه که بتواند نیروهای زیادی را در خود جای دهد ایجاد نشده و مطرح شدن ساخت شهرک صنعتی کلاله و گالیکش به خصوص اعلام ساخت کارخانه ی تراکتورسازی در آن یکی از روزنه هایی بود که موجب خوشحالی جوانان این منطقه شده بود ولی متاسفانه این کورسوی امید هم در دولت تدبیر و امید راه به جایی نبرد.

آیا به راستی درخواست جوانان شرق گلستان برای داشتن فرصت شغلی پایدار در منطقه ، خواسته زیادی است؟

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.