هشدار اتحادیه جهانی بازیکنان حرفه ای فوتبال؛ صربستان نروید

0
اشتراک

هشدار اتحادیه جهانی بازیکنان حرفه ای فوتبال؛ صربستان نروید

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از روز چهارشنبه خبرگزاری رویترز، فیفپرو اعلام کرد علاوه بر مشکلات کنونی، تاخیر در پرداخت دستمزدها از دیگر مشکلات بازیکنان است که به علت تغییر در کمیته داوری حل اختلافات بین بازیکنان و باشگاه ها، بازیکنان شانس کمتری برای قضاوت منصفانه دارند.
فیفپرو اعلام کرد، فدراسیون فوتبال صربستان داوران منتخب اتحادیه بازیکنان محلی را نپذیرفته و افراد مرتبط با باشگاه های بزرگ را جایگزین آنها کرده است. علاوه برآن، بازیکنان برای طرح یک شکایت باید مبالغ زیادی پول بپردازند.
تئو فان سگلن دبیرکل فیفپرو گفت: این نقض آشکار حقوق اساسی بازیکنان حرفه ای فوتبال در صربستان است که در شرایط بی قانونی بازی می کنند.
وی گفت: از فدراسیون صربستان می خواهیم در تصمیم خود تجدید نظر کند. تا زمانی که این شرایط برطرف نشده، قویا به بازیکنان توصیه می کنیم از رفتن و بازی کردن در صربستان خودداری کنند.
فیفپرو اعلام کرد این اقدام تمرد از مقررات فیفا است که توصیه می کند این کمیته ها باید از داوران منتخب باشگاهها و بازیکنان به نسبت مساوی تشکیل شود.
گزارش فیفپرو در ماه نوامبر در مورد شرایط کاری بازیکنان فوتبال نشان داد ۶۸ درصد بازیکنان در صربستان در دو سال گذشته در مواردی دستمزدهای خود را با تاخیر دریافت کرده اند. این در حالی است که آمار جهانی ۴۱ درصد است.
حدود ۲۵۰ بازیکن در صربستان در دو سال گذشته به محکمه رفته اند.
میرکو پولدیکا رئیس اتحادیه جهانی بازیکنان حرفه ای فوتبال گفت: وقتی با باشگاهی در صربستان قرارداد امضا می کنید به احتمال ۵۰ درصد کار شما به دادگاه می کشد.
وی گفت: سیستم قبلی عملکرد رضایت بخشی داشت. استقلال و بی طرفی نهاد داوری، اساسی است.
براساس آمارهای سایت بازار نقل و انتقالات بازیکنان، ۴۲۷ بازیکن شامل ۷۹ خارجی در لیگ برتر صربستان توپ می زنند.
بیشتر بازیکنان خارجی از کشورهای همسایه شامل مونته نگرو، بوسنی و مقدونیه هستند. بازیکنانی از برزیل، غنا و نیجریه نیز در فوتبال صربستان حضور دارند.
ورزشی**۱۵۸۴**۱۳۷۹
مترجم-مولوی، انتشار دهنده: هادی افتخاری

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.