سمینار طب سالمندان توسط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار شد

0
اشتراک

سمینار طب سالمندان توسط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار شد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایرنا معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی در این سمینار با بیان اینکه انسان سالم نباید منفعل باشد گفت: انسان سالم کسی است که از جنبه های سیاسی آگاه باشد و از جنبه اقتصادی و فرهنگی مولد باشد.
دکتر علی الماسی افزود: فلسفه نوین حق اساسی را بر انسان سلامت می داند و همه بخش ها از جمله آموزش و پرورش، رسانه ها، خانواده و مدیران در تعیین سلامت نقش دارند.
در ادامه این سمینار مدیر عامل بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه نیز با اشاره به اینکه در آموزهای دینی پس از ذکر نام خدا و به جا آوردن واجبات توصیه به تکریم پدر و مادر شده است گفت: تجلیل از سالمندان تجلیل از خداوند است.
دکتر علی سروش با برشمردن فاکتورهای افزایش طول عمر افزود: امید به زندگی در ایران ۷۵سال و نیم است و کشور ما رتبه ۶۰ را در بین کشورها دارد.
وی مهمترین سلاح در پیشگیری از بیماری ها را اصلاح سبک زندگی دانست و گفت: رعایت رژیم غذایی سالم، وزن ایده آل، فعالیت جسمی منظم و کاهش استرس عواملی هستند که با رعایت آنها می توانیم از رنج بیماری و هزینه های درمان در امان بمانیم و طبق دستور العمل سازمان بهداشت جهانی تاسال ۲۰۲۵ باید از افزایش دیابت و چاقی جلوگیری کنیم.
دکتر سروش در ادامه گفت: سالمندان نیازمند حمایت هستند و در این راه به متخصصین طب سالمندی و پرستاران دوره دیده تخصصی سالمندان نیاز داریم .
وی با بیان اینکه برای سلامتی در روز به حداقل ۱۰ هزار قدم پیاده روی نیاز داریم گفت: فعالیت جسمی باید به گونه ای بر زندگی تاثیر گذار باشد که یک زندگی جدید با کیفیت قابل قبول را به سالیان عمر افراد اضافه کند.
براساس اعلام سازمان بهزیستی استان کرمانشاه؛ اکنون سن ۶۰ سالگی به عنوان مرز کهنسالی تعریف شده و ۱۶۵ هزار نفر سالمند در استان کرمانشاه وجود دارد.
این سازمان همچنین اعلام کرده است که ۲۹۹ سالمند در سه مرکز سالمندان کرمانشاه نگهداری می شوند و همچنین ۱۱ هزار سالمند از بهزیستی استان مستمری دریافت می کنند.
۳۰۳۳٫انتشار دهنده:فرزاد نویدی.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.