لیسانسه هایی که در حاشیه خیابان بنزین می فروشند/ مشاغل کاذب تنها راهکار جوانان بیکار مینابی

0
اشتراک

لیسانسه هایی که در حاشیه خیابان بنزین می فروشند/ مشاغل کاذب تنها راهکار جوانان بیکار مینابی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از میناب جنوب؛  میناب دومین شهرستان استان هرمزگان سالیان درازی است که در عدم تاسیس و راه اندازی کارنجات و شرکت های تولیدی با وجود محصولات کشاورزی و جوانان تحصیل کرده رنج می برد.

از آنجایی که باید مدیران شهرستانی به اشتغال جوانان بومی و نخبه این شهرستان توجه ویژه ای داشته باشند به جای اینکه هزینه های متمرکز راه اندازی و تاسیس کارخانجات برای رونق اشتغال پایدار و صنعت کسب و کار در این شهرستان باشد شاهد صرف هزینه های هنگفت برای انتقال آب این منطقه به مرکز استان می باشیم.

 

شهرستان میناب با وجود داشتن نیروی انسانی جوانان، نخبه و خلاق به دلیل عدم حمایت و نداشتن حامی جهت اشتغال در کارهای اداری دچار بیکاری مفرط شده اند بطوری که اغلب فارغ التحصیلان این شهرستان بعد از تحصیلات عالیه هم بیکار هستند.

 

بیکاری و نبودن زمینه های اشتغال برای جوانان مینابی تا جایی پیش رفته است که اغلب آنها به شغل هایی چون فروش ماهی با وسیله نقلیه در روستاها، فروش بنزین در حاشیه خیابان و محله ها روی آورده اند و از این طریق امرار معاش می کنند.

 

با تغییر کاربری کارخانجات ورشکسته زمینه اشتعالزایی جوانان فراهم شود

یکی از جوانان خلاق دارای مدرک دانشگاهی کارشناسی ساکن در شهرستان میناب در گفتگو با خبرنگار میناب جنوب گفت: بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه پیام نور میناب تشکیل زندگی دادم و به دلیل نبود شغل مناسب مجبور شدم یک موتور سیکلت تهیه کنم و برای امرار معاش خانواده ام  و در روستاهای این شهرستان ماهی بفروشم.

 

این جوان مینابی که نخواست نامی از وی در خبر برده شود ضمن گلایه مندی از مسئولان شهرستانی افزود: بجای صرف هزینه های هنگفت از جمله ساخت میادین و بازارهایی که در نبود نقدینگی جوانان رو به فرسودگی است فکری برای راه اندازی کارخانه و شرکت های تولیدی برای اشتغال جوانان این شهرستان داشته باشند.

 

وی یکی دیگر از افرادی است که در پس عدم حمایت های مسئولان مدتی است که برای تامین مخارج زندگی خانواده اش مجبوراست که شغل بنزین فروشی برای خود انتخاب کند و با خرید بنزین بصورت عمده در بطری های ۲۰ لیتری از پمپ بنزین های مرکز شهرستان ساعات زیادی را در حاشیه خیابان طی می کند تا شاید بتواند بطری های خود را بفروش برساند.

 

این جوان مینابی بیان داشت: شهرستان میناب با وجود پتانسیل  و ظرفیت های متنوع و دارا بودن نیروی انسانی تحصیل کرده در زمینه اشتغالزایی فقط باید وام بانکی گرفت که باز هم برخی جوانان از گرفتن وام بانکی نیز محروم هستند.

 

وی از مدیران شهرستانی خواست تا با راه اندازی کارخانجاتی که با رکود مواجه شده اند با تغییر کاربری جهت رونق اشتغال پویا برای جوانان تدابیر لازم را بیاندیشند و از جذب جوانان به شغل های کاذب جلوگیری کنند.

 

از آنجایی که اغلب جوانان مینابی از روی بیکاری ناچار هستند به شغل های کاذب روی بیاورند مسئولان باید کمر همت برای اشتغال جوانان در این شهرستان را محکم ببندند.

 

 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.