اجرای کامل طرح تحول نظام سلامت نیازمند همکاری همه خانواده ها است

0
اشتراک

اجرای کامل طرح تحول نظام سلامت نیازمند همکاری همه خانواده ها است

کوروش شعبانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به اینکه در گذشته در روستاها سلامتی مردم توسط بهورزها کنترل می شد، اظهار کرد: در طرح تحول نظام سلامت، مراقبان سلامت در شهرها مانند بهورزان روستاها موظف به پیگیری وضعیت سلامت مردم هستند.
وی تصریح کرد: با توجه به تغییر الگوی بیماری ها که آمار بیماری های غیر واگیر مانند بیماری های قلبی- عروقی از بیماری های عفونی در جامعه بیشتر شده است نیاز به الگویی برای آموزش هستیم.
شعبانی گفت: بیمار باید قبل از مراجعه به متخصص توسط مراقب سلامت پایش شود که در روستا این کار توسط بهورز انجام می شد.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ابهر یادآور شد: هر کاری در آغاز ممکن است کم و کاستی هایی داشته باشد و در آغاز اجرای طرح تحول نظام سلامت نیز این کم و کاستی ها وجود دارد.
وی تاکید کرد: هدف از اجرای طرح تحول نظام سلامت این بود که بیماری افراد پنهان نماند و در همان ابتدا درمان شود تا به مشکل بزرگتری برای شخص تبدیل نشود.
شعبانی خاطر نشان کرد: با هزینه بسیاری اقدام به سرشماری افراد برای ثبت نام در طرح تحول نظام سلامت شد ولی متاسفانه با وجود مراجعه های متعدد درصدی از خانواده ها همکاری نکردند و برای فعال شدن پرونده یک خانواده باید همه اعضای خانواده در طرح ثبت نام کنند.
وی با اشاره به خدماتی که در طرح PS شهری ارائه می شود، بیان کرد: برای رده های سنی مختلف بسته هایی در نظر گرفته شده است تا افراد در هر رده ای خدمات لازم و مورد نیاز خود را دریافت کنند که خدمات تغذیه ای و مشاوره روانی نمونه ای از آن است.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ابهر افزود: طرح PS شهری برای شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر است و طبق آن بافت شهری ابهر را به چند قسمت تقسیم کرده ایم و افراد در مناطق مختلف تحت نظر مراقبان سلامت منطقه خود، قرار می گیرند.
وی با اشاره به اینکه شهرستان ابهر دارای ۱۰ پایگاه سلامت است، ابراز کرد: تعداد ۵۷ مراقب سلامت نیز در طرح تحول نظام سلامت در ابهر جذب شده اند.
شعبانی با اشاره به پیشرفت بالای ۶۳ درصدی کلینیک ویژه ابهر، خاطرنشان کرد: امید است این کلینیک در سال ۹۶ افتتاح شود که با افتتاح آن دومین کلینیک بزرگ استان از نظر وسعت خواهد بود.
وی درباره کمبود پزشک ارتوپد در شهرستان ابهر، بیان کرد: شهرستان ابهر ۲ پزشک ارتوپد دارد که شهرستان های ابهر و خرمدره را تحت پوشش قرار می دهند.
۷۳۲۴/۶۰۸۵
خبرنگار: اکرم بیات ** انتشار دهنده: رویا رفیعی

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.