اسناد امنیت غذایی استان کرمان تدوین شد/ لزوم بهسازی کشتارگاه رفسنجان

0
اشتراک

اسناد امنیت غذایی استان کرمان تدوین شد/ لزوم بهسازی کشتارگاه رفسنجان

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  خبرگزاری فارس از کرمان، حمید ذکاء‌اسدی عصر امروز در کارگروه سلامت استان کرمان اظهار داشت: کیفیت نان در نانوایی‌های استان کرمان به نسبت دو، سه سال گذشته با توجه به تدوین سند امنیت غذایی استان افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه نانوایی‌های کرمان بر اساس کیفیت نان تولیدی درجه‌بندی می‌شوند، بیان داشت: برای نان کرمان برنامه‌ریزی شده است و صادرات نان از کرمان به مشهد و تهران را داریم و خواستار همکاری بیشتر برای رشد کیفیت نان در استان کرمان هستیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان اضافه کرد: تعدادی کارخانه رب گوجه فرنگی با تولید انبوه در شهرستان نمونه اقتصاد مقاومتی قلعه‌گنج راه‌اندازی می‌شود که استانداردهای لازم را رعایت می‌کنند و سایر کارخانه‌های رب گوجه فرنگی استان کرمان نیز باید استانداردها را رعایت کنند در غیر این صورت پلمب می‌شوند.

ذکاءاسدی ابراز داشت: اسناد امنیت غذایی استان کرمان تدوین شده‌ است و آمارها نشان می‌دهد پیشرفت خوبی در همه زمینه‌ها از جمله کیفیت نان، لبنیات و گوشت صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: کشتارگاه‌های استان کرمان به ویژه کشتارگاه کرمان نیز بعد از تدوین اسناد امنیت غذایی وضعیت خوبی پیدا کرده‌اند و وضعیت کشتارگاه‌های شرق و جنوب استان هم بهتر شده است و بهسازی کشتارگاه رفسنجان نیز باید در اولویت دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان بر ایجاد امید و نشاط در جامعه تأکید کرد و افزود: امید به زندگی در استان کرمان بالا رفته است.

بر اساس این گزارش، در این نشست در مورد غنی‌سازی آرد، تولید رب گوجه‌فرنگی، فروشندگان سموم کشاورزی و طرح «کرمان شهر دوستدار برنامه‌های اچ‌آی‌وی» تبادل نظر شد و تصمیمات لازم درباره فاضلاب مهمانشهر بردسیر که بر روی سفره آب قرار دارد، صورت گرفت.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.