پیگیری برای سرعت بخشیدن به روند تکمیل فرودگاه گناباد

0
اشتراک

پیگیری برای سرعت بخشیدن به روند تکمیل فرودگاه گناباد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان در حاشیه دیدار با کارآفرینان گناباد با اشاره به جایگاه این شهرستان در جنوب استان به لحاظ ظرفیت های کشاورزی، معدنی و دانشگاهی، تردد صنعت گران، اساتید و دانشگاهیان، بر لزوم برنامه ریزی برای تکمیل پروژه فرودگاه این شهر تاکید کرد.

وی افزود: مذاکراتی نیز در این خصوص با وزارت راه و شهرسازی برای ارائه تسهیلات و استفاده از اوراق برای تکمیل فرودگاه صورت گرفته است.

استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: راه اندازی سرویس ارزیابی گمرک در این شهرستان گام مثبت دیگری برای استفاده از ظرفیت های گناباد در حوزه های مختلف است.

وی عنوان کرد: با افتتاح این دفتر گناباد به جایگاه واقعی خود در صادرات استان و کشور دست یابد و شاهد رونق تولید و اشتغال که یکی از دستاوردهای سیاست های اقتصاد مقاومتی است، باشیم.

رشیدیان با اشاره به انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال جاری میلادی، تاکید کرد: یکی از حوزه های فعالیت در این سال توسعه گردشگری است.

وی با بیان این که بر اساس هدف گذاری ها ورود گردشگران باید طی این سال ۳۰ درصد افزایش یابد، تصریح کرد: علاوه بر معرفی جاذبه های گردشگری مشهد به مهمانان خارجی، باید از ظرفیت سایر نقاط تاریخی استان نیز استفاده شود.

استاندار خراسان رضوی یکی از مزیت های گناباد را، فرصت های گردشگری این شهرستان و وجود قنات تاریخی قصبه عنوان کرد و گفت: این اثر تاریخی و جهانی نماد مهندسی نیاکان و اجداد ما و بیشتر شبیه یک معجزه است که با امکانات اندک، چنین مجموعه ای را احداث کرده اند.

وی با بیان این که در این مسیر باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کنیم، افزود: شرط پیروزی در تمامی طرح های اقتصادی ظرفیت سازی برای حضور بخش خصوصی است.

رشیدیان در بخش دیگری از سخنانش به سرمازدگی محصولات کشاورزی در استان اشاره و بیان کرد: پیگیری‌ برای تامین و جبران خسارات کشاورزان انجام شده است.

وی اظهار کرد: برای این منظور با وزیر کشور مذاکراتی داشتیم که اعتباراتی به ستاد بحران استان برای این منظور اختصاص دهند که خوشبختانه با کلیت آن موافق شد و بخشی از این خسارات وارده از طریق بیمه تامین خواهد شد.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: با پیگیری‌های جهاد کشاورزی استان تقریبا مسایل مربوط به بیمه حل شده و قرار شد بیمه با ما در این زمینه همکاری کند.

وی همچنین به موضوع تسهیلات رونق تولید اشاره کرد و گفت: با استفاده از این امکان بسیاری از واحدهای نیمه تعطیل شروع به کار کرده اند.

رشیدیان خاطر نشان کرد: خراسان رضوی، پس از تهران دومین استان کشور در حوزه ی ایجاد اشتغال در کشور است و با همت دستگاه های اجرایی، حمایت های دولت، همراهی بخش خصوصی و مردم توانستیم بیش از ۱۲۱ هزار فرصت شغلی ایجاد کنیم.   

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.