اشتغال به کار ۲۸ هزار نفر در بخش صنعت همدان

0
اشتراک

اشتغال به کار ۲۸ هزار نفر در بخش صنعت همدان

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری برنا از همدان، رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت همدان اظهار کرد: طبق برآوردهای صورت گرفته با ایجاد هر شغل در بخش صنعت چند نفر دیگر نیز در بخش های دیگر مشغول به کار می شوند.

وی بیان کرد: هر شغل در بخش صنعت ۲٫۳ فرصت شغلی در دیگر بخش ها ایجاد می کند که با این توصیف تاکنون یکصد هزار نفر بصورت غیرمستقیم مشغول به کار شدند.

وی گفت: طبق آمار سازمان تامین اجتماعی به طور میانگین ماهانه ۸۵۰ شغل در همدان ایجاد می شود که عمده آنها مربوط به صنوف تولیدی و واحدهای صنعتی هستند.

رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت همدان تصریح کرد: این امار اشتغال در حالیست که بسیاری از کارفرمایان به منظور استفاده از مزایای معهافیت بیمه ای واحدهای زیر پنج کارگر را بیمه نمی کنند.

متین توضیح داد: طبق قانون تامین اجتماعی، کارفرمایان که حداکثر پنج کارگر دارند از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما معاف می شوند.

وی گفت: ایجاد اشتغال پایدار برای افراد جویای کار از جمله اولویت های سازمان صنعت معدن و تجارت بوده و برای دستیابی به این هدف اقدام به شناسایی و رفع موانع و مشکلات واحدهای تولیدی می کند.

وی یاداوری کرد: بیش از ۲۵۰ واحد صنعتی تعطیل و نیمه فعال که با ظرفیت کمتر از ۳۰ درصد فعالیت داشتند در این دولت حمایت و فعال شدند که این موضوع در رونق اشتغال بخش صنعت تاثیر مثبتی داشته است.

 

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.