پتانسیل و ظرفیت مرز در ایجاد اشتغال مورد استفاده قرار گیرد

0
اشتراک

پتانسیل و ظرفیت مرز در ایجاد اشتغال مورد استفاده قرار گیرد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ حسین فیروزی روز سه شنبه در جلسه کارگروه ساماندهی مبادلات مرزی افزود: اعضای این کارگروه باید با انجام کار کارشناسی و مطالعاتی برای این پرسش مهم که چگونه از ظرفیت مرز در راستای ایجاد اشتغال و افزایش درآمد، در چارچوب قوانین، بیشترین استفاده را ببریم پاسخ مناسبی پیدا کنند.
وی اضافه کرد: باید به دنبال پاسخی کارشناسانه برای این پرسش باشیم تا در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی آن را اعلام و در صورت نیاز از توانایی و ظرفیت های سایر دستگاه ها نیز استفاده کنیم.
فیروزی گفت: هدف از تشکیل این کارگروه استیفای حقوق مرزنشینان و تعاونی های مرزنشین بوده و ما باید از یک سو تلاش کنیم هرگونه مبادلات مرزی در قالب قوانین و مقررات کشور انجام گیرد و از سوی دیگر به توسعه و ایجاد ارزش افزوده کمک کنیم.
به گفته وی باید درآمد حاصل از فعالیت این تعاونی ها به مرزنشینان تعلق گیرد و موجب ارتقاء سطح معیشت آنها شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان در واکنش به عدم جذب حدود ۲ سوم از سهمیه ۲۲ میلیون دلاری استان در زمینه مبادلات مرزی، اظهار کرد: باید دلایل این امر بررسی و برای افزایش جذب این اعتبارات راهکار مناسب ارائه دهیم.
فیروزی همچنین در خصوص گله مندی نمایندگان تعاونی های مرزنشین استان از کاهش اقلام کالاهای مجاز وارداتی، پیشنهاد داد و لیستی از کالاهای مورد نیاز استان تهیه و به دولت ارائه شود.
وی با اشاره به اینکه سیاست کلی نظام، حمایت از تولید داخلی است، تاکید کرد: باید واردات به کالاهایی اختصاص یابد که یا در داخل کشور تولید نمی شود و یا تولیدات داخلی کافی نیست.
۳۰۲۰/ ۱۹۰۴
**خبرنگار: عبدالله رحمانی/**انتشاردهنده: مسعود احمدی

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.