محرومیت‌زدایی بدون اشتغال‌زایی نتیجه‌بخش نیست

0
اشتراک

محرومیت‌زدایی بدون اشتغال‌زایی نتیجه‌بخش نیست

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از قزوین و به نقل از سایت خبری کمیته امداد، وحید میرزایی بافتی، مدیرکل کمیته امداد استان قزوین در دیدار با مدیر امور شعب بانک سپه استان قزوین بیان کرد: آنچه موجب شده تا خانواده‌ای برای امرار معاش خود نیازمند کمک دیگران باشد، عدم وجود درآمد برای تأمین هزینه‌های زندگی است.
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با مدیر امور شعب بانک سپه دیدار و بر افزایش تأمین ظرفیت‌های مالی در پرداخت تسهیلات برای ایجاد اشتغال نیازمندان تأکید کرد و افزود: اگر خانواده‌ای علاوه بر یارانه، درآمد دیگری هم داشته باشد آنگاه قادر خواهد بود تا هزینه‌های زندگی خویش را تأمین کند و وابستگی و نیاز مالی به کسی نداشته باشد.
وی با اشاره به اینکه راهکار اساسی و جدی درآمدزایی برای خانواده‌های نیازمند اشتغال‌زایی است؛عنوان کرد: خانواده دارای توانایی و ظرفیت‌هایی است که امداد این توانایی‌ها را شناسایی کرده و بر اساس توان افراد برای آن‌ها فرصت اشتغال را فراهم می‌کند.
وی بیان کرد: عده معدودی نیز وجود دارند که به واسطه عدم توانایی جسمی ناشی از کهولت سن یا بیماری، توانایی درآمدزایی را ندارند که برای این عده نیز می‌توان از طریق احداث نیروگاه‌های خورشیدی خانگی ایجاد درآمد کرد.
میرزایی بافتی عنوان کرد: ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی پنج مگاواتی برای مددجویان هزینه‌ای بالغ بر ۲۳ تا ۲۵ میلیون تومان دارد که این هزینه بخشی از طریق تسهیلات بانکی و برخی از طریق منابع امداد تأمین می‌شود، این در حالی است که دولت خرید برق از این نیروگاه‌های خانگی را تا ۲۰ سال تضمین کرده است.
وی تأکید کرد: مشکل اصلی در کشور ما دولتی شدن و اداری شدن کارهاست که این مشکل جزو فرهنگ ما درآمده است ولی اگر توجه و نگاه ما به توان و ظرفیت‌های مردمی باشد می‌توانیم دستاوردهای بزرگی را در اجرای طرح‌ها و برنامه‌ها داشته باشیم.
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اظهار کرد: همکاران ما در سطح استان از عملکرد بانک سپه رضایت دارند، خوشبختانه همکاران بانک سپه همراهی لازم را با امداد دارند به‌طوری‌که امسال نیز دو میلیارد تومان از تسهیلات اشتغال از طریق بانک سپه پرداخت خواهد شد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.