تلاش کارآفرین دوستدار محیط زیست برای ریشه کنی استفاده از کیسه های نایلونی

0
اشتراک

تلاش کارآفرین دوستدار محیط زیست برای ریشه کنی استفاده از کیسه های نایلونی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از بازی دراز، اگرهر یک از شهروندان برای خریدهای روزانه خود از کیسه های کاغذی و یا سبدهای خرید استفاده کنند ، قطعاً تحولی عظیم در راستای حفظ محیط زیست و کمرنگ شدن استفاده از کیسه های پلاستیکی صورت خواهد پذیرفت.

این اقدام بسیار ارزشمند با هدف فرهنگ سازی به منظور کاهش استفاده از کیسه های نایلونی و جایگزین کردن کیسه های کاغذی در راستای کمک به حفظ محیط زیست و جلوگیری از پیامدهای ناگوار آن ازجمله تخریب خاک حائز اهمیت است.

به همین منظور به سراغ یکی از کارآفرینان عرصه تولید کیسه های کاغذی و پاکت های کاغذی پستی در شهرستان سرپل ذهاب رفتیم و گفتگویی با وی ترتیب دادیم.

کیومرث معتمدآریا در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: فعالیت تولید پاکت پستی با کاغذ کرافت یکی از ایده های مهمی بود که در سال ۸۹ با سرمایه اندک حدود ۱۷۰ هزار ریال آغاز به کار کردم و بعد از گذشت ۳ سال با ارتقاء کیفیت تولید و کسب صدور مجوزتوسعه فعالیت از سوی اصناف و همکاری اداره صنعت، معدن و تجارت سرپل ذهاب  توانستم به صورت رسمی فعالیتم را ادامه دهم.

 

وی افزود: با توجه به میزان علاقه و پشتکاری که نسبت به گسترش این طرح داشتم توانستم در راستای ایجاد خود کفایی زمینه اشتغال خود و ۱۳ نفر دیگر را در شهرستان سرپل ذهاب فراهم سازم و ماهانه بیش از ۳۰هزار پاکت پستی کاغذی تولید صورت گیرد.

این کارآفرین برتر تصریح کرد: با استفاده از دریافت ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات از صندوق کارآفرینی امید در شهرستان سرپل ذهاب توانستم سرمایه گردشی خود را افرایش دهم و میزان تولید خود را به حد انبوه برسانم.

معتمدآریا اذعان داشت: استفاده از پاکت پستی با تولید کاغذ ضد آب کرافت دراغلب استان های کشور استقبال بی نظیری داشت و خوشبختانه توانستم در استان های مازندران، آذربایجان غربی، کرمانشاه، کهگیلویه وبویراحمد ، و دیگر شهرستان های استان های همجوار توزیع انبوهی از این تولید داشته باشم و همکاری ادارات پست استان های کرمانشاه و کهگیلویه وبویراحمد جهت تامین پاکت پستی از دیگر تجربیات بنده می باشد.

 

وی یادآور شد: عمده مشکلات پیش روی گسترش این طرح عدم نقدینگی کافی و سرمایه در گردش می باشد که متاسانه ادامه فعالیت در تولید انبوه با مشکلات بسیاری روبرو ساخته و این امر حمایت و مساعدت مسئولین مربوط را نیز می طلبد تا زمینه اشتغال بسیاری از جوانان جویای کار شهرستان فراهم شود.

 

این کارآفرین خاطرنشان شد: به منظور کاهش تولید زباله های پلاستیکی و بازیافت زباله درصدد تولید کیسه های کاغذی در شهرستان برآمده ام و برنامه های مهم  در راستای کاهش زباله های پلاستیکی و امر زیبا سازی محیط زیست در دستور کار دارم.

وی پیش بینی کرد : تا پایان سال جاری فاز اول تولید کیسه های زباله قابل بازیافت در سرپل ذهاب به اتمام برسد و در آینده بتوانم ماهانه  بالغ بر۷۰ هزار کیسه کاغذی کرافت تولید و در بین همشهریان عرضه دارم.

 

ایشان به مزایای تولید کیسه های کاغذی اشاره داشت و افزود: استحکام بالا در برابرآب و رطوبت ،تکرار مصارف متعدد، سازگاری بالا با محیط زیست، قابل بازیافت ، بسته بندی ها در سایزهای متنوع و با کیفیت بالا وقیمت مناسب ازمزایای تولید کیسه های کاغذی کرافت می باشد که در امر حفظ و صیانت محیط زیست نقش موثری دارد.

 

این کارآفرین موفق در پایان تصریح کرد: محقق شدن برنامه های پیش رو این طرح تولیدی تعامل و همکاری نهادهای شبکه بهداشت و درمان، شهرداری، اداره محیط زیست شهرستان را نیز می طلبد و امید است با مساعدت و همراهی لازم در توسعه این امر مهم نقش آفرینی داشته باشند.

 

در ادامه خبرنگار ما به سراغ رئیس اداره محیط زیست شهرستان سرپل ذهاب رفت ئ گفتگویی با وی ترتیب داد:

رئیس اداره محیط زیست سرپل ذهاب در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: به منظور حفظ و صیانت از محیط زیست توسط یکی از دوستداران محیط زیست سرپل ذهابی اقداماتی موثر در زمینه تولید کیسه های کاغذی و قابل بازیافت در شهرستان صورت گرفته است.

شهرام مظفری زاده اذعان داشت: با همکاری اداره محیط زیست این دوست دارطبیعت با کسب آگاهی های لازم در خصوص نحوه تهیه مواد اولیه وارتقاء کیفیت محصول و تولید انبوه توانسته است گام های مهمی در این راستا بردارد.

 

وی در پایان تاکید کرد: درصدد خواهیم بود با توزیع ۱۰۰ کیسه کاغذی از تولید این کارآفرین در میان واحد های صنفی بازاریان سرپل ذهاب فرهنگ عرضه و مصرف کیسه های پارچه ای یا کاغذی به تدریج در بین همشهریان رسوخ کند.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.