کنترل دوپینگ در دوومیدانی اهمیت زیادی دارد

0
اشتراک

کنترل دوپینگ در دوومیدانی اهمیت زیادی دارد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا، اشکان اردیبهشت درخصوص وضعیت کنترل دوپینگ در سال ۲۰۱۶ اظهار داشت: خوشبختانه امسال نیز به مانند سال های گذشته، روند کنترل دوپینگ، با اخذ نمونه گیری های متعدد در مسابقات مختلف و اردوهای تیم ملی کماکان ادامه داشته و سیر رو به افزایشی را سپری کرده است. با توجه به تعداد تست های مثبت، تغییر واضحی نسبت به سال های قبل وجود نداشته و از این نظر فدراسیون دوومیدانی جزو فدراسیون هایی می باشد که عملکرد مطلوبی داشته است.

وی تاکید کرد: بدیهی است رشته دوومیدانی به دلیل ماهیت نوع فعالیت، همواره در معرض تهدیدهای متعدد از موضوع سوء مصرف مکمل ها و داروها قرار دارد و این موضوع، مساله ای بین المللی بوده و در سطح جهان نیز مطرح می باشد. در همین راستا فدراسیون جهانی دوومیدانی در بین فدراسیون های بین المللی دارای رتبه دوم از نظر تعداد تست های اخذ شده است.

عضو کمیته پزشکی کنفدارسیون دووویدانی آسیا در ادامه گفت: همین مطلب در رابطه با رشته دوومیدانی به طور کلی صدق می کند، به طوری که در سال ۲۰۱۵ تعداد تست های گرفته شده در دو و میدانی در کشورهای مختلف و رویدادهای گوناگون به طور کل بیش از ۳۰ هزار تست و بعد از رشته فوتبال حایز رتبه دوم بوده است که به طور یقین این موضوع بیان کننده اهمیت موضوع کنترل دوپینگ در دو و میدانی به شمار می رود.

اردیبهشت درخصوص فعالیت های صورت گرفته توسط کمیته پزشکی و ضد دوپینگ فدراسیون تشریح کرد: اخذ نمونه و کنترل دوپینگ در تمام اردوهای منتخبین رده های سنی مختلف و همچنین برگزاری کارگاه های آموزشی توسط کمیته پزشکی و ضد دوپینگ فدراسیون صورت گرفته و برای دسترسی جامعه دو و میدانی به لیست مواد ممنوعه، عوارض سومصرف داروها، معافیت درمانی و اطلاعات مربوطه در سایت رسمی فدراسیون دوومیدانی جمهوری اسلامی ایران به آدرس iriaaf.ir درج گردیده است. ضمن این که اطلاعات مربوط به لیست ممنوعه سال ۲۰۱۷ نیز به روزرسانی شده و در قسمت بخش نامه های سایت فدراسیون منعکس گردیده است و برای عموم نیز قابل مشاهده خواهد بود.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.