نمایش پوشاک سنتی سیستان و بلوچستان در سعدآباد

0
اشتراک

نمایش پوشاک سنتی سیستان و بلوچستان در سعدآباد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا به نقل از روابط عمومی مجموعه سعدآباد، گیسو فکوری – مسئول موزه پوشاک سلطنتی سعدآباد – گفت: نمایشگاه پوشاک سنتی اقوام سیستان و بلوچستان با رویکرد بررسی سوزن‌دوزی‌های بلوچی و تزیینات وابسته به لباس و با هدف شناساندن این هنر بی‌نظیر و تلاش در راستای استفاده بیشتر و کاربردی کردن آن و در نهایت، گردش چرخ اقتصادی برای زنان مهجور و هنرمند، در این موزه برپا می‌شود.

او ادامه داد: همزمان با برگزاری این نمایشگاه، کارگاه آموزشی سوزن‌دوزی بلوچ توسط استاد مشایخان از ۶ تا ۹ بهمن‌ماه برگزار خواهد شد.

مشایخان سرپرست کارگاه صنایع دستی اداره بنیاد تعاون زندان استان سیستان و بلوچستان است که فعالیت‌هایی مانند شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی صنایع دستی، طراحی و تولید انواع صنایع دستی تلفیقی چرم و سوزن‌دوزی بلوچ، طراحی انواع پوشاک با استفاده از سوزن‌دوزی بلوچ، طراحی و دوخت انواع رومیزی و تابلو به سبک چهل‌تکه با استفاده از بلوچی‌دوزی و به‌شکل کاملا منحصربه‌فرد، طراحی سوزن‌دوزی با استفاده از اشکال هندسی برای استفاده روی وسایل کاربردی مانند جلد قرآن، سجاده و جانماز را در کارنامه خود دارد.

علاقه‌مندان به شرکت در کارگاه «با ابریشم تا بلوچستان» می‌توانند برای انجام هماهنگی و ثبت نام با شماره تلفن ۲۷۹۴۰۴۳۵ تماس بگیرند.

انتهای پیام

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.