مرگ ۳۴ معتاد در چهارمحال وبختیاری

0
اشتراک

مرگ ۳۴ معتاد در چهارمحال وبختیاری

منصور فیروزبخت روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد ۳۱ نفر مرد و سه نفر زن بودند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۲۵ نفر بوده ۳۶ درصد افزایش داشته است.
بگفته وی آمار فوتی های ناشی از سوء مصرف موادمخدر استان بر اساس تعداد پرونده های تعیین علت فوت که به پزشکی قانونی ارجاع شده است، می باشد.
مدیرکل پزشکی قانونی چهارمحال و بختیاری گفت: سهولت دسترسی به موادصنعتی و تغییر الگوی مصرف از سنتی به صنعتی از جمله موادمخدر جدید نظیر هروئین، کراک و شیشه موجب شده تا معتادان ابتدا استعمال موادمخدر را به صورت تدخینی (کشیدن) برگزیده و به مرور از روش تزریقی برای استعمال مواد صنعتی استفاده کنند.
وی ادامه داد: این روش علاوه بر افزایش خطر انتقال بیماری هایی نظیر هپاتیت و ایدز، مرگ و میر را حین تزریق افزایش می دهد.
فیروز بخت اظهار کرد: امسال ۲۲ هزار و ۳۴۲ معاینه در پزشکی قانونی استان انجام شده که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴٫۹ درصد افزایش داشته است.
به گفته وی ۱۵هزار و ۷۶۵ مورد معاینات انجام شده مردان و ۶ هزار و ۵۷۷ مورد زنان بودند.
مدیرکل پزشکی قانونی چهارمحال وبختیاری گفت: ۴۵۷ جسد طی سال جاری برای معاینه به این مرکز ارجاع شده که از این تعداد ۳۴۸ جسد مرد و ۱۰۹ نفر زن بوده است.
فیروز بخت همچنین اظهار کرد: ۱۴مورد فوتی به دلیل غرق شدگی به مراکز پزشکی قانونی استان ارجاع شده که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲٫۵ درصد کاهش داشته است.
وی اظهار کرد: طی ۹ ماه امسال پنج مورد فوتی به دلیل گاز گرفتگی به مراکز پزشکی قانونی ارجاع شده است.
فیروز بخت تعداد اجساد معاینه شده حوادث کار را ۱۲ مورد عنوان کرد و گفت: این تعداد نسبت به سال گذشته تغییری نداشته است.
وی تعداد فوتی های تصادفات ۹ ماه امسال را ۱۸۵ مورد عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۱۳۵ مورد مرد و ۵۰ مورد زن بودند که این تعداد ۲۱٫۷ درصد افزایش داشته است.
فیروز بخت اظهار کرد: سال گذشته ۲ هزار و ۷۰۴ مورد معاینات تصادفات در استان انجام شده که از این تعداد یکهزار و ۸۹۰ نفر مرد و ۸۱۴ مورد زن بوده است.
استان چهارمحال وبختیاری از استان های پاک کشور از نظر آلودگی به مواد مخدر محسوب می شود.
خبرنگار: سمیه پناهنده** انتشار دهنده:جهانبخش صفری دهکردی
۷۳۶۰/۶۰۲۱

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.