جزئیات پرداخت وام ازدواج در لرستان/ کدام بانک‌ها کم‌کار بودند؟

0
اشتراک

جزئیات پرداخت وام ازدواج در لرستان/ کدام بانک‌ها کم‌کار بودند؟

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار مهر، علی هادی چگنی ظهر پنج شنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری لرستان در سخنانی با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات ازدواج در لرستان طی امسال ۲.۸ برابر سال گذشته است اظهار داشت: این میزان در سال گذشته ۷۹ میلیارد تومان بوده که در سالجاری به ۲۲۲ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

پیش بینی پرداخت ۳۵۰ میلیارد تسهیلات ازدواج

وی با بیان اینکه با بیان اینک تا پایان امسال بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیارد تومان دیگر تسهیلات ازدواج در لرستان پرداخت می شود گفت: امیدواریم در این زمینه حداقل به سقف ۳۵۰ میلیارد تومان پرداختی در استان برسیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان با بیان اینکه میزان پرداخت تسهیلات ازدواج در لرستان طی شش ماه نخست امسال تنها ۶۳ میلیارد تومان بود عنوان کرد: با اقدامات صورت گرفته بیش از ۱۶۰ میلیارد تومان به آن اضافه شد.

هادی چگنی با بیان اینکه بانک ملی با ۱۰۷ درصد پرداختی رتبه اول را در این زمینه دارد عنوان کرد: این بانک ۲۲ میلیارد تومان تعهد داشته که ظرف ۱۰ روز اخیر نیز ۱۰ میلیارد تومان دیگر در این زمینه جذب کرده است.

وی با بیان اینکه همچنین صندوق کارآفرینی امید ۸۳ درصد تعهدات خود را در بحث تسهیلات ازدواج پرداخت کرده است گفت: این بانک نیز هشت میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان پرداختی داشته و رتبه پنجم کشور را در این زمینه دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان از پرداخت ۸۰ درصد تعهدات پرداخت تسهیلات ازدواج توسط پست بانک استان خبر داد و گفت: همچنین بانک توسعه تعاون ۶۷ درصد تعهدات خود را در این زمینه پراخت کرده است.

انتقاد از عملکرد دو بانک در بحث پرداخت تسهیلات ازدواج

هادی چگنی با انتقاد از عملکرد بانک ملت در بحث پرداخت تسهیلات ازدواج در استان گفت: به شدت از عملکرد این بانک ما گلایه داریم چرا که میزان تعهدات این بانک ۵۷ میلیارد بوده و این در حالیست که این میزان نه تنها افزایش پیدا نکرده بلکه یک میلیارد تومان از آن نیز کم شده است.

وی با بیان اینکه بانک ملت رتبه ۲۱ در بین استان های کشور را در بحث پرداخت تسهیلات ازدواج دارد و این امر ظلم در حق استان است گفت: ما یک ماه پیش نیز با این بانک اتمام حجت کردیم که عملکرد خود را در این زمینه اصلاح کند ولی تا کنون این اقدام از سوی بانک ملت صورت نگرفته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان با اشاره به اینکه همچنین بانک کشاورزی استان نیز در بحث پرداخت تعهدات خود در حوزه تسهیلات ازدواج رتبه چهارم کشور را دارد گفت: همچنین بانک تجارت که پیش از این میزان تعهدات تسهیلات ازوداجش ۳۴ میلیارد بوده به ۶۶ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

هادی چگنی همچنین از پرداخت ۳۶ درصد از تعهدات تسهیلات ازدواج توسط بانک رفاه کارگران استان خبر داد و گفت: متاسفانه بانک مهر ایران در این حوزه عملکرد بسیار ضعیفی داشته و این در حالیست که این بانک در جلسات کارشناسی این حوزه که برگزار می شود حضور پیدا نمی کند.

وی با بیان اینکه این بانک در بحث عمل به تعهدات خود در رتبه ۳۰ کشور قرار دارد گفت: امروز نیز در جلسه کارگروه اشتغال استان حضور ندارند و اگر هم حضور داشتند با اجازه استاندار «این بانک را از جلسه بیرون می کردم».

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان همچنین با اشاره به اینکه تعهد بانک های خصوصی استان در بحث پرداخت تسهیلات ازدواج شش میلیارد تومان وبده است گفت: از این میزان چهار میلیارد تومان پرداخت شده است.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.