میراث فرهنگی و گردشگری می‌تواند جایگزین درآمدهای نفتی شود

0
اشتراک

میراث فرهنگی و گردشگری می‌تواند جایگزین درآمدهای نفتی شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا  "علیرضا رزم حسینی" صبح امروز ۱۵ دی ماه در مراسم آغاز عملیات اجرایی بازسازی و مرمت حمام ظهیرالدوله از موقوفه محمد کریم خان کرمان با حضور قائم مقام سازمان اوقاف اظهار کرد: واقعا اگر در حوزه میراث فرهنگی تلاش و کار صورت بگیرد، می تواند جایگزین درآمدهای نفتی شود.

وی افزود: بیش از ۶۵۰ اثر ثبت شده ملی در استان کرمان داریم و برآورد این است که سه اثر دیگر میراث فرهنگی استان ظرفیت ثبت جهانی دارند.

رزم حسینی تصریح کرد: در گذشته کرمان کار پشتیبانی جنوب شرق را داشته و ظرفیت های استان حکایت از پیشینه تاریخی و تمدن کرمان دارد.

وی بیان کرد: یکی از اهدفی که در این دولت دنبال کردیم و با کمک همه مدیران دلسوز و علاقمند در حوزه میراث فرهنگی، صورت گرفت این بود که بتوانیم ظرفیت های پنهان، از کار افتاده و خوابیده را احیاء و به تولید و اشتغال در شهر کمک کنیم.

استاندار کرمان گفت: از حرکت مدیرکل اوقاف استان و همکارانشان تشکر می کنیم که برای مرمت موقوفات و آثار تاریخی وارد میدان شده و میراث فرهنگی نیز زمینه کار را فراهم می کنند تا سرمایه گذاران مشارکت داشته باشند.

وی افزود: از ریاست سازمان اوقاف کشور نیز قدردانی می کنیم که موافقت کردند اوقاف از ثروت هایی که در کرمان دارد، در مسیر مرمت موقوفات و آثار بزرگ استفاده کند.

رزم حسینی تصریح کرد: امیدواریم با فعالیت هایی که انجام می شود، تقویت بنیه اقتصادی نظام، انقلاب و مردم را داشته باشیم.

وی با اشاره به آغاز عملیات بازسازی کاروانسرای موقوفه حاج آقاعلی در کرمان نیز گفت: این کاروانسرا با مرمت و بازسازی به مجموعه ای زیبا و کم نظیر در کشور تبدیل خواهد شد.

استاندار کرمان گفت: این مجموعه قرن ها فعال بوده و در این دوره نیز مجددا احیاء و موجب کسب و کار مردم و جذب گردشگر خواهد شد.

انتهای پیام

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.