برگزاری برنامه‌های فرهنگی و کتابخانه‌ای در اردبیل توسعه می‌یابد

0
اشتراک

برگزاری برنامه‌های فرهنگی و کتابخانه‌ای در اردبیل توسعه می‌یابد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از اردبیل، رباب عزیزخانی در جلسه انجمن کتابخانه عمومی بخش ثمرین اردبیل اظهار داشت: انتظار می‌رود از این پس با برنامه‌‌ریزی‌های انجام شده برگزاری برنامه‌های فرهنگی و کتابخانه‌ای در مدارس استان اردبیل تداوم یابد تا بتوانیم با ترویج برنامه‌های فرهنگی و کتابخانه‌ای زمینه آموزش را برای دانش‌آموزان را در این استان فراهم سازیم.

وی افزود: انتظار می رود در این زمینه مسئولان مربوطه مشارکتهای همه‌جانبه‌ای در برگزاری برنامه‌های فرهنگی و کتابخانه‌ای داشته باشند تا بتوانیم شاهد نتایج ارزشمند و مفید کتاب و کتابخوانی باشیم و علاوه بر آن نیاز است که برنامه‌های فرهنگی را با محوریت کتاب و کتاب‌خوانی در سطح استان اردبیل ترویج دهیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: انتظار می‌رود که اقدامات لازم در رابطه با شاداب‌سازی محیط کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل انجام شود، چرا که این موضوع سبب ترغیب و راحتی بیشتر مراجعان شده و اقدامات موثری در رابطه با بهبود وضعیت کتابخانه‌های عمومی دارد.

عزیزخانی تصریح کرد: کمک نهادهای مختلف از جمله بخشداری و شهرداری‌ها در رابطه با محوطه‌سازی و شاداب‌سازی محیط کتابخانه‌های عمومی این استان شایسته تقدیر و قدردانی است و علاوه بر آن تأثیر کتاب بر زندگی افراد غیرقابل مقایسه با سایر محصولات فرهنگی بوده و عادتی است که انسان را به سمت آگاهی و خردورزی سوق می‌دهد.

وی بیان کرد: همکاری و تعامل والدین و مربیان مدارس در کتاب خوان کردن کودکان امری لازم و ضروری است که والدین و مربیان باید کودکان و نوجوانان را به سمت مطالعه و کتابخوانی تشویق کنند و کودکان را از اثرات مطالعه که سبب افزایش دانش و آگاهی و تغییرات مثبت در سبک و نوع زندگی می‌شود را آگاه سازند.

فعالان قرآنی مشگین‌شهر تجلیل شدند

امام جمعه مشگین‌شهر در مراسم تجلیل از فعالان قرآنی مشگین‌شهر با قدردانی از متولیان برگزاری این مراسم و با اشاره به جایگاه قرآن کریم در زندگی مردم، قرآن را نجات بخش بشر و عمل به قرآن را مایه سعادت و خوشبختی انسانها دانست.

حجت‌الاسلام رضا باوقار گفت: هدف از قرائت قرآن عمل به آن و به کار بستن همه دستورات قرآن در تمامی شئون زندگی و بهترین بهره‌گیری از معارف قرآن تلاوت  با تدبر و فهم است.

محمد رستمی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشگین‌شهر نیز هدف از برگزاری این مراسم را تشویق جوانان و نوجوانان به حضور در مسجد و انس با قرآن دانست و ابراز امیدواری کرد در آینده نیز شاهد چنین اقدام ارزشمند قرآنی در سایر مساجد شهرستان مشگین‌شهر باشیم.  

در این مراسم از حجت‌الاسلام موسوی، امام جماعت مسجد فاطمیه(س) به خاطر فعالیت چشمگیر و برگزاری مرتب برنامه تلاوت قرآن مجید و روشنگری جوان و نوجوان محله توسط امام جمعه و مسئولین فرهنگی شهرستان تقدیر و با اهداء جوایز و لوح سپاس بیش از ۴

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.