ایجاد صنایع خلاق و فرهنگی در جهاد دانشگاهی

0
اشتراک

ایجاد صنایع خلاق و فرهنگی در جهاد دانشگاهی

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، مهدی عباسی عصر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان زنجان با اشاره به وضعیت استان در زمینه علمی و دانشگاهی اظهار کرد: در حال حاضر ۷۵ هزار دانشجو در دانشگاه‌های مختلف استان مشغول به تحصیل هستند.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌ها در بخش دانشجویی با توجه خلاقیتی که در این قشر وجود دارد، تصریح کرد: همچنین باید به صنایع خلاق و فرهنگی نیز توجه ویژه‌ای شده و آن را گسترش داد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان زنجان با اشاره به اقدامات انجام شده توسط جهاد دانشگاهی درباره ایجاد صنایع خلاق افزود: در این باره در کل کشور اقدامات مطلوبی صورت گرفته و از ظرفیت‌های موجود استفاده شده است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه کارآفرینی در کشور فردی شده است، اظهار کرد: در بسیاری از کشورها کارآفرینی سازمانی است ولی این امر در ایران نیست و فرهنگ کار جمعی در کشور یک حلقه مفقوده است.

هدایت صفری با تاکید بر ترویج فرهنگ کارآفرینی و کار جمعی افزود: این امر منجر به حل مشکلات در این بخش خواهد شد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان در ادامه با اشاره به مهاجرت روستائیان به شهر و افزایش روند شهرنشینی گفت: با توجه به آمار کشوری امروز ۷۲ درصد جمعیت کشور را شهرنشینان تشکیل می‌دهند.

وی همچنین با تاکید بر توجه و استفاده از ظرفیت‎‌ها در بخش مشاغل خانگی و بخش خدمات بیان کرد: توجه به الگوی مصرف نیز از دیگر موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه این جلسه مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان نیز با ارائه گزارشی از فارغ‌التحصیلان رشته آی تی در استان زنجان افزود: نیروهای تربیت شده در این بخش قادر به تولید محتوا در سطح بین‌‎المللی هستند.

وحید فرخی با تأکید بر استفاده از ظرفیت استان در حوزه فناوری و ارتباطات افزود: تولید محتواها در این بخش قابلیت صادراتی دارد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.