ایجاد ۲۶ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کردستانی/ فرهنگ مردم کردستان به سمت تسهیلات قرض‌الحسنه است

0
اشتراک

ایجاد ۲۶ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کردستانی/ فرهنگ مردم کردستان به سمت تسهیلات قرض‌الحسنه است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، قنبر موسی‌نژاد ظهر امروز در دیدار با مدیرعامل بانک صادرات کردستان و با هدف بررسی وضعیت اعتبارات اشتغال مددجویان استان، اظهار کرد: انتظار است بانک‌های عامل در سطح استان در راستای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال از محل منابع بانکی، به مددجویان این نهاد همکاری و همراهی لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به ایجاد و راه‌اندازی صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت کمیته امداد در سنندج، گفت: هدف اصلی راه‌اندازی این صندوق، ترویج سنت حسنه قرض‌الحسنه و کمک به رفع مشکلات نیازمندان است.

به گفته موسی‌نژاد، با توجه به محدودیت در منابع موجود این نهاد، خیرین می‌توانند با سرمایه‌گذاری در این صندوق با حفظ اصل سرمایه اولیه خود در کمک به رفع مشکلات نیازمندان مشارکت داشته باشند.

وی با بیان اینکه فرهنگ مردم کردستان به سمت تسهیلات قرض‌الحسنه است، افزود:  با توجه به اعتقادات دینی و مذهبی استان به ترویج این فرهنگ بیشتر نیاز داریم، هدف این صندوق کسب سود نیست بلکه کمک به رفع مشکلات نیازمندان با استفاده از ظرفیت تسهیلات قرض‌الحسنه است.

مدیرکل کمیته امداد کردستان با بیان اینکه حوزه اشتغال کمیته امداد کردستان اقدامات خوبی در زمینه ایجاد طرح‌های اشتغال در سطح استان داشته است، افزود: طی پنج سال گذشته برای ۲۶ هزار نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان شغل ایجاد شده است که ۱۴ هزار نفر از این مددجویان به خودکفایی رسیده‌اند.

در ادامه این دیدار، کامبیز لهونی‌نژاد، مدیرعامل امور شعب بانک صادرات کردستان گفت: کمیته امداد نهادی مقدس است که در خدمت به نیازمندان و ایجاد اشتغال و خودکفایی مددجویان موفق عمل کرده است.

وی افزود: کمیته امداد با یک برنامه راهبردی و نقشه راه مشخص و موفق، کسانی که زمانی خود نیازمند بوده اند به خودکفایی و توانمندی می رساند.

لهونی‌نژاد عنوان کرد: این بانک در ارائه خدمت به مددجویان زیرپوشش کمیته امداد آمادگی دارد و در این زمینه همکاری ویژه می‌کنیم.

مدیرعامل بانک صادرات استان کردستان گفت: تلاش می‌کنیم تا پایان دی ماه ۵۰ درصد از اعتبارات اشتغال که به این بانک اختصاص داده شده است پرداخت شود و تا پایان سال مقدار باقی مانده پرداخت شود و در این زمینه تسهیل و تسریع لازم انجام شود.

در ادامه دیدار فرشید جهان‌بین، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کردستان گفت: بانک‌های عامل استان همکاری خوبی با این نهاد دارند و بانک صادرات نیز عملکرد خوبی در این زمینه داشته است.

وی با اشاره به اینکه بزرگترین مشکلی که در بین مددجویان کمیته امداد وجود دارد، مشکل در تامین ضمانت تسهیلات اشتغال است، گفت: انتظار است در این راستا تسهیل لازم انجام شود.

جهان‌بین گفت: سال جاری پنج میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان سهمیه اعتبارات تسهیلات اشتغال بانک صادرات استان بوده است که تاکنون دو میلیارد تومان آن و در حدود ۴۰ درصد جذب شده است.

وی در پایان گفت: امید است با تعامل و همکاری کمیته امداد و بانک صادرات تا پایان سال کل اعتبارات اختصاص داده شده به این بانک جذب و کارسازی شود.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.