اصلاح سیستم آبیاری مستهلک همدان ۱۴۰۰ میلیارد ریال نیاز دارد

0
اشتراک

اصلاح سیستم آبیاری مستهلک همدان ۱۴۰۰ میلیارد ریال نیاز دارد

رضا قیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: صندوق توسعه ملی تاکنون برای ارائه تسهیلات با بانک‌های عامل عقد قرارداد نکرده و با توجه به نیاز طرح‌ها به تسهیلات ارزی و ریالی این صندوق، باید در انعقاد قرارداد با بانک‌های عامل عقد قرارداد شود.

وی افزود: بخش گردشگری از تسهیلات رونق تولید بی‌ بهره‌ بوده است و در سایت بهین‌یاب تنها بخش‌های صنعت و معدن و کشاورزی منظور شده است که امکان ثبت طرح‌های گردشگری در سایت موصوف مورد درخواست استان همدان از ستاد اقتصاد مقاومتی کشور است.

معاون اقتصادی استاندار همدان بیان کرد: انتظار می‌رود معرفی برای اخذ تسهیلات از صندوق توسعه ملی در بخش گردشگری از حالت متمرکز خارج شده و به اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان واگذار شود.

قیاسی درباره درخواست دیگر از ستاد اقتصاد مقاومتی کشور نیز گفت: ۴۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی همدان دارای سیستم آبیاری مستهلک هستند که برای تبدیل آنها به سیستم آبیاری قطره‌ای و افزایش راندمان تا ۹۰ درصد به ۳۵ میلیون ریال برای هر هکتار که  هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال در مجموع نیاز است که انتظار می‌رود این اعتبارات تخصیص یابد.

وی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته بودجه طرح‌های کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تخصیص نیافته است، عنوان کرد: این طرح‌ها در اشتغال موثر بوده و می‌توان از این ظرفیت برای کسب و کار و آموزش کارآفرینی استفاده کرد.

معاون اقتصادی و توسعه منابع استاندار همدان بیان کرد: با توجه به بسته شدن سایت بهین یاب وزارت صنعت و معدن و مشکلات برخی طرح‌ها برای استفاده از تسهیلات رونق تولید، انتظار می‌رود ستاد اقتصاد مقاومتی کشور نسبت به باز شدن محدود سایت برای ثبت طرح‌های جایگزین انجام شود.

وی در برنامه سوم توسعه تامین زیرساخت‌ای شهرک‌ها و نواجی صنعتی از منابع وزارتخانه‌های خدمات‌رسان به صورت مشخص آورده شده بود که در برنامه‌های چهارم و پنجم توسعه حذف شده‌اند بنابراین درخواست می‌شود دولت پیگیری لازم را برای درج در احکام برنامه ششم داشته باشد.

قیاسی اظهار داشت: عدم وجود قانون مدون از سوی متولیان و مجلس در مورد اقتصاد مقاومتی در کشور و اقدام در حد حداکثر اختیارات دولت در این زمینه نیاز به اصلاح برخی قوانین از جمله قوانین بانکی، مالیاتی و تامین اجتماعی دارد.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.